ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اصلاحاتی‌ها درباره 4 مدل حکومتی‌ مقاله و کتاب نوشته‌انداصرار بر حکومت مسلمانان به ‌جای اجرای شریعت از ‌طرح‌های اصلاح‌طلبان است

عبدالله گنجی مدیر مسئول روزنامه جوان گفت: از زمانی که اصلاحاتی‌ها بر روی کار آمدند تا کنون تقریباً درباره ۳ یا ۴ مدل حکومتی، مقاله و کتاب نوشتند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، عبدالله گنجی عصر امروز در جمع نخبگان اقشار مختلف بسیج با بیان اینکه «خبر‌زدگی» برای نیروهای انقلابی بسیار خطرناک است، اظهار داشت: باید دانست در ردّ و یا تأیید گروه‌های سیاسی و خارج و یا داخل دایره نظام دانستن این گروه‌ها از چه معیارهایی استفاده کرد، رهبر معظم انقلاب معیارهایی را در فرمایشات خود مطرح فرموده‌اند که این معیارها باید برای ردّ و یا تأیید گروه‌ها سیاسی مورد استفاده قرار گیرد.

وی گفت: نگاه نیروهای انقلابی در بررسی گروه‌ها و جریان‌های سیاسی باید یک نوع نگاه فراجناحی و حکومتی باشد و اصول اختصاصی انقلاب اسلامی را برای شناخت این گروه‌ها به کار ببندند و یا استفاده از ملاک‌ها می‌توان نسبت به ردّ و یا تأیید جریان‌های سیاسی تصمیم‌گیری کرد. 

مدیر مسئول روزنامه جوان بیان کرد: باور و اعتقاد به جمهوری اسلامی ایران نخستین ملاک مطرح شده از سوی رهبر معظم انقلاب است که اسلام به عنوان محتوا، جمهوری به عنوان روش و ایران به عنوان ملیت در این ملاک قرار گرفته است، هر گروه و یا جریان سیاسی که به جمهوری اسلامی ایران اعتقاد نداشته باشد در دایره نظام قرار نمی‌گیرد.

وی با تأکید بر درگیر نشدن به مسائل خبری و عاطفی تصریح کرد: نباید درگیر مسائل عاطفی شد بلکه بیشتر باید به مسائل و موضوعات فکری پرداخت، از زمانی که اصلاحاتی‌ها بر روی کار آمدند تا کنون تقریباً درباره 3 یا 4 مدل حکومتی، مقاله و کتاب نوشتند اما به دلیل اینکه درگیر مسائل فکری نشده‌ایم به این موضوعات توجه نکرده‌ایم. 

مشروطه‌خواهان محور فتنه 88

گنجی ادامه داد: مشروطه‌خواهان محور فتنه 88 بودند، حجاریان درباره مشروطه‌خواهی کتاب می‌نویسد و می‌گوید در ایران نمی‌توان دین را از سیاست جدا کرد بنابراین باید به گونه‌ای اقدام کرد تا ولایت فقیه همانند ملکه انگلستان تشریفاتی شود. 

وی با بیان اینکه مدل مشروطه‌خواهی، مدل امام راحل و انقلاب نیست، گفت: سکولاریسم و اصرار بر حکومت مسلمانان به جای اصرار بر اجرای شریعت از دیگر طرح‌های اصلاح‌طلبان است، در خیلی از طرح‌های انجام شده، سعی شد اسلامی بر مبنای اسلام آمریکایی ایجاد شود.

مدیر مسئول روزنامه جوان سیره و اندیشه‌های امام راحل را یکی دیگر از معیارها و اصول اختصاصی انقلاب اسلامی معرفی کرد و افزود: امام راحل بنیانگذار انقلاب اسلامی است و هیچ چیزی از سخنان و اندیشه‌های امام خمینی(ره) در برابر مدعیان انقلاب محکم‌تر نیست. البته باید نسبت به امام راحل دیدگاه جامعی داشت اینکه تنها یکی از سخنان امام خمینی(ره) را الگو قرار دهیم اشتباه است.

وی بیان کرد: ولایت فقیه یکی دیگر از اصول اختصاصی انقلاب اسلامی برگرفته شده از سخنان رهبر معظم انقلاب است، امام خامنه‌ای در منویات خود می‌فرمایند ولایت فقیه یک شخص نیست بلکه یک جریان فکری است، بنابراین جریان‌های سیاسی که معتقد به ولایت فقیه نباشند از اصول انقلاب پیروی نکرده‌اند.

گنجی قانون اساسی را معیار دیگری برای ردّ و یا تأیید جریان‌های سیاسی دانست و افزود: قبول نداشتن قانون اساسی به نوعی ساختار شکنی است در مجموع و بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب گروه‌های سیاسی که 4 اصل ولایت فقیه، قانون اساسی، سیره و اندیشه‌های امام راحل و باور و اعتقاد به جمهوری اسلامی ایران را قبول داشته باشند در چارچوب نظام هستند و سایر اختلافات، تنها اختلاف سلیقه و برنامه است.

وی با اشاره به معیارهای دیگر برای ردّ و یا تأیید جریان‌های سیاسی بیان کرد: نوع نگاه به غرب یکی دیگر از موضوعاتی است که می‌توان آن را به عنوان معیار، از سخنان رهبر معظم انقلاب برداشت کرد، نگاه وادادگی و نگاه مقاومت مطلق در برابر غرب، نگاه مورد نظر انقلاب نیست بلکه نگاه گزینشی را باید به عنوان معیار قرار داد، در این نگاه می‌توان از علم غرب استفاده کرد اما فرهنگ غربی انتخاب نمی‌شود.

مدیر مسئول روزنامه جوان افزود: در کشور نوعی نگاه وجود دارد که انقلاب اسلامی را به داخل کشور محصور می‌کنند و انقلاب را محور مقابله با رژیم پهلوی می‌دانند، این نوع نگاه می‌خواهد از صدور انقلاب اسلامی به جهان جلوگیری کند.

وی پیروی از سیاست‌های کلی نظام را معیاری دیگر برای تصمیم‌گیری درباره جریان‌های سیاسی کشور دانست و گفت: مسئولانی که از سیاست‌های کلی نظام پیروی نمی‌کنند به این معنا است که رهبر انقلاب و نظام را قبول ندارد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده