ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

افزایش اختیارات مدیران استان‌ها در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی ایجاد پایانه صادرات غیرنفتی

جادری نماینده عالی دولت در استان هرمزگان با تاکید بر اینکه اختیارات مدیران استان‌ها برای اجرای اقتصاد مقاومتی باید افزایش یابد، گفت: اجرای نظام درآمد هزینه‌ای در استان‌های توانمند و بهره‌گیری از ظرفیت آنها از ضروریات است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، جاسم جادری بعد از ظهر امروز در نشست معاونان هماهنگی امور اقتصادی استانداری‌های منطقه شش کشور با تاکید بر پیشبرد کارها در سال اقتصاد مقاومتی براساس چارچوب کارگروه‌های منطقه‌ای اظهار داشت: با معرفی سه استان به عنوان الگو در زمینه اقتصاد مقاومتی در همایش استانداران مقرر شد ظرفیت وزارتخانه‌ها در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی استفاده و در میان استان‌ها زمینه لازم برای رقابتی سالم فراهم شود.

وی در ادامه بیان‌داشت: اقتصاد مقاومتی به معنای تولید بیشتر و بهره‌وری مناسب از تولید است و باید در برابر تکان‌های اقتصادی و تحریم ها مقاوم باشیم.

استاندار هرمزگان  با اشاره به شاخص‌های توسعه پایدار در اقتصاد مقاومتی، توانمندسازی نیروی کار و ایجاد اشتغال و کارآفرینی، افزایش تولید، عدالت اجتماعی، مشارکت حداکثری آحاد جامعه، بهره‌گیری از توانمندی‌های جغرافیایی مناطق، آموزش و مدیریت مصرف منابع و انرژی را از جمله این شاخص‌ها برشمرد.

جادری با بیان اینکه توجه کلی در برنامه ششم توسعه به سمت اقتصاد بدون نفت است، تصریح‌کرد: در سال 95 دولت به طور جدی و برنامه‌ریزی شده وارد اجرای اقتصاد مقاومتی شده و در وزارت کشور نیز رویکرد توسعه پایدار مطرح است.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان بر مقاوم ساختن اقتصاد با استفاده از شرایط مناسب دیپلماسی کشور و به نتیجه رسیدن برجام تاکید کرد و گفت: حرکت به سمت خودکفایی و تقویت اقتصاد داخلی و تمرکز بر درون‌نگرایی اقتصاد و تلاش در جهت افزایش صادرات امری ضروری است.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه موقعیت استان‌های منطقه 6 کشور بی‌نظیر است، اظهار داشت: ایجاد پایانه صادرات غیرنفتی به خصوص برای محصولات کشاورزی بسیار مهم است که با توجه به همجواری با خلیج فارس و دریای عمان می‌توانیم محصولات خود را صادر کنیم.

جادری با تاکید بر جذب سرمایه‌گذار و بهره‌گیری از ظرفیت سرمایه‌گذاران گفت: مسائل مرتبط با سرمایه‌گذاری باید به طور جد پیگیری شود.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان همچنین خواستار توسعه گردشگری شد و بر ترویج و توسعه بوم‌گردی و استفاده از ظرفیت مناطق مستعد برای جذب گردشگر تاکید موکد داشت.

استاندار هرمزگان با تاکید بر افزایش اختیارات مدیران استان‌ها در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی تصریح‌کرد: اجرای نظام درآمد هزینه‌ای در استان‌های توانمند و بهره‌گیری از ظرفیت آنها از ضروریات است.

‌عباس شیرخانلو سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان از برگزاری نشست توسعه روابط خارجی و اقتصادی در چارچوب صادرات و جذب سرمایه‌گذاری خارجی و گردشگری با هدف ارائه راهکار عملیاتی در این راستا خبر داد.

وی در پایان، رسیدن به رشد و توسعه را نیازمند تمرکززدایی و اعطای اختیارات بیشتر به مناطق دانست و بر ایجاد رویکرد و نگاه جدیدی در ارتقاء جایگاه تصمیم‌گیری استان‌ها تاکید کرد.

نتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X