ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

افزایش 9 برابری جمعیت فلسطین پس از 68 سال

مرکز آمار فلسطین روز یکشنبه و در سالروز اشغال فلسطین اعلام کرد: جمعیت فلسطین از سال 1948 تا پایان سال 2015 میلادی با افزایش 9 برابری به حدود 12.5 میلیون نفر رسیده است.
به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، براساس گزارش مرکز آمار فلسطسین، شمار مردم فلسطین از سال 1948 میلادی 9 برابر شده است.
بر اساس این گزارش شمار فلسطینی ها در سال 1948میلادی (68 سال پیش) 1.4 میلیون نفر بوده که در یک هزار و 300 شهر و روستای فلسطین زندگی می کردند.
مرکز آمار فلسطین همچنین افزوده است: 800 هزار نفر از مردم فلسطین از منازل خود در شهرها و روستاهای فلسطین آواره و به کرانه باختری، غزه و کشورهای عربی همسایه مهاجرت کرده اند.همچنین رژیم صهیونیستی از سال 1948 تا کنون 774 شهر و روستا را اشغال و 531 شهر و روستا را نیز تخریب کرده است.
نظامیان صهیونیستی نیز در این مدت 70 جنایت و کشتار را علیه مردم فلسطین انجام داده اند و شمار قربانیان فلسطینی که توسط رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده اند به 15 هزار نفر رسیده است.
بر اساس آمار برآورد می شود، شمار فلسطینی هایی که تا سال 2015 در سرزمین های اشغالی و مرزهای تاریخی فلسطین زندگی می کنند 6.2 میلیون نفر بوده که این آمار تا سال 2020 میلادی به 7.1 میلیون نفر خواهد رسید. 
همچنین 28.7 درصد آوارگان فلسطینی در 58 اردوگاه در داخل و خارج فلسطین زندگی می کنند. بر این اساس، 10 اردوگاه فلسطینی در اردن، 9 اردوگاه در سوریه، 12 اردوگاه در لبنان، 19 اردوگاه در کرانه باختری و 8 اردوگاه فلسطینی در باریکه غزه مستقر است.
امروز پانزدهم ماه می شصت و هشتمین سالروز اشغال فلسطین یا روز نکبت است.
68 سال پیش اشغالگران صهیونیست در روزی که فلسطینیان «یوم النکبه» می خوانند؛ پس از یورش به 774 روستا و شهر در سرزمین فلسطین و کشتار 15 هزار غیرنظامی مسلمان و مسیحی، بازماندگان را به کرانه باختری رود اردن، باریکه غزه و کشورهای همسایه مانند سوریه، اردن و لبنان تبعید کردند.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت عصر ایران-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده