ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رونمایی آئودی از خودرویی که می گوید رقیب پورشه است

"آ ئودی" TT RS  با  قدرت و فناورى هایى بیشتر از قبل بازگشته و با وجود قراردادهاى كوچك سازى موتور 5 سیلندر خود را حفظ كرده است. بخش دانش تبیان جدیدترین خودروی كوپه و رودستر


به گزارش تبیان به نقل از گروه خودروی عصر ایران موتور جدید RS " آ ئودی" ، كه در مدل هاى كوپه و رودستر ارائه شده، ٥ سیلندر است. در بدنه این خودرو، براى جبران وزن زیاد ، به جاى چدن از آلیاژ سبك آلومینیوم استفاده شده است.
 
 مدیر بخش تولیدات  آ ئودی" در خصوص مدل RS گفت: عنصر و هسته اصلى این مدل از " آ ئودی" موتور ٥ سیلندر آن است. این موتور یكى از تاثیرگذارترین ها در كلاس خود به شمار مى آید. با وجود اینكه این موتور مورد بازطراحى هاى ویژه قرار گرفته، همچنان با صدایى مهیب، قدرتمند به نظر مى رسد و هیچ چیز مصنوعى در خصوص صداى آن وجود ندارد.  در تست هاى جاده اى مشخص شد كه عملكرد  آ ئودی" از تمام رقباى همسان آن بهتر است.
 نیروى حاصل از موتور در نوع كوپه، در زمان 3.7 ثانیه سرعت ٠ تا 100 کیلومتر بر ساعت را رقم می زند.  در مدل رودستر، با دو دهم ثانیه اختلاف
" آ ئودی" به سرعت مشابه دست می یابد. مانند عملكرد تمام مدل هاى "آ ئودی" ،TT RS  نیز با استاندار دیفرانسیل تمام چرخ توان حركت دارد.

در سامانه حرکتی تمام چرخ تقسیم قدرت شناور بین چرخ ها صورت می گیرد. یعنی یک دستگاه الکترونیکی وظیفه تقسیم قدرت در بین چرخ ها را با توجه به شرایط جاده بر عهده دارد و به صورت دائم در حال تغییر است.

جدیدترین خودروی كوپه و رودستر

این انتقال قدرت به دو روش کلی الکترونیکی و مکانیکی صورت می گیرد. RS نمونه کاملی از این مدل است که ازنوع الکتریکی بهره می برد. در این نوع خودروها یک رایانه مرکزی، حدود صد بار در ثانیه به پردازش اطلاعاتی مشغول است که در طول مسیر دریافت می کند. دریافت اطلاعات از حسگرهایی که براساس حرکت چرخ ها عمل می کنند صورت می گیرد تا سیستم مرکزی بتواند قدرت را به بهترین شکل بین چرخ ها تقسیم کند.

با وجود اینكه هیچ نشانى از گیربكس هاى دستى دیده نمى شود،  آ ئودی" اعلام كرده كه مدل TT RS به سامانه دو كلاچه و هفت دنده مجهز خواهد شد.

جدیدترین خودروی كوپه و رودستر

جدیدترین خودروی كوپه و رودستر
 چراغ هاى تعویض دنده و سرعت سنج در كنار بسته طراحى خاكسترى و قرمز كه با كمربندهاى ایمنى هماهنگ مى شوند در زیبایى فضاى داخلى موثرند.

در قسمت پشت خودرو یك بال بزرگ وجود دارد كه مى توان آن را با توجه به ترجیح راننده از خودرو حذف كرد. این تغییر هیچ مشكلى در عملكرد نهایى خودرو ایجاد نمى كند.

همانگونه كه انتظار مى رود، گروه سازنده گزینه هاى زیادى را بسته به نظر مشتریان روى خودرو مهیا مى كند. در بدنه خارجى حدود ١٩ تا ٢٠ آلیاژ براى طراحى بدنه و مجموعه هاى آلومینیومى براى طراحى چرخ ها وجود دارد.

آبشن های اختیارى
مشتریان مى توانند آبشن های زیادى را براى طراحى و نوع آلیاژ چرخ ها و مجموعه آلومینیومى براى طراحى بدنه خارجى را در اختیار داشته باشند.
 مشتریان همچنین با توجه به نیاز خود می توانند از ترمزهاى سرامیكى ویژه یا اگزوز اسپورت بهره مند شوند. صفحات دیسک سرامیکی به راحتی قادر به انجام وظایف خود تا دمای ۸۰۰ درجه سانتی گراد هستند واین به لطف پروسه عمل آوری الیاف کربن است که قبلا در اتومبیل های فرمول یک با موفقیت انجام شده و هم اکنون وارد دنیای خودروهای غیرمسابقه ای شده اند.

جدیدترین خودروی كوپه و رودستر

 در این ترمز ها به دلیل پایین بودن وزن مخصوص مواد به کار رفته، حرارت کمتری تولید می شود. در فضای داخلی افزایش حجم دکمه هاى روى داشپورت و گزینه هاى درخواستی مشتریان نیز امكان پذیر است.

قیمت مدل های كوپه و رودستر
. قیمت پایه " آ ئودی" كوپه از ٦٦ هزار و ٤٠٠ یورو شروع شده و در  انواع رودسترها تا ٦٩ هزار یورو می رسد. این قیمت RS را هم ردیف پورشه باكستر ٧١٨ مدل S قرار مى دهد. هر چند برخلاف پورشه تعداد سیلندرهاى آ ئودی  ثابت باقى مانده است.


منبع: عصر ایران این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .

[ منبع این خبر سایت تبیان-دانش می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تبیان-دانش منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده