ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

زنگ خطر برای میتسوبیشی به صدا درآمد

زنگ خطر برای دومین سهام‌دار بزرگ میتسوبیشی با 3 میلیارد دلار خسارت به صدا درآمد.
همانطورکه می‌دانید، شرکت خودروسازی میتسوبیشی به استفاده از مقادیر جعلی برای مصرف سوخت خودروهایشان اعتراف کرده که از سال 1991 میلادی تاکنون ادامه داشته است، در حالی که رسوایی فولکس واگن محدود به چند سال اخیر می‌شود و این شرکت در حال جبران خسارات خود است. اما جعل ارقام از سال 1991 می‌تواند زنگ خطری برای آینده شرکت خودروسازی میتسوبیشی باشد.
برای اولین بار این رسوایی در ماه گذشته ظهور کرد، هنگامی که شرکای نیسانی میتسوبیشی در هنگام تست موتورهای دریافتی از این کمپانی به تناقض هایی در مقدار مصرف سوخت این موتورها پی بردند که همین موضوع باعث رسوایی تقلب میتسوبیشی و عذرخواهی مدیرعاملان این شرکت در مقابل رسانه‌ها شد، ولی تنها عذرخواهی کافی نبود و همان روز شاهد سقوط حداقل 16 درصد از سهام میتسوبیشی تنها طی 1 روز بودیم. حال پس از گذشت یک ماه شاهد تقویت شایعات از دست رفتن حداقل 3 میلیارد دلار از سرمایه گذاری کمپانی میتسوبیشی هستیم.
شرکتی که به عنوان دومین شریک میتسوبیشی به حساب می‌آید، در واقع مالک این کمپانی یعنی "میتسوبیشی کورپوریشن" با داشتن حداقل 10 درصد مالکیت این شرکت خودروسازی است که براساس آمارهای اعلام شده، برای جبران رسوایی میتسوبیشی متحمل خسارت 3 میلیارد دلاری شده است، ولی با وجود این رسوایی و متحمل شدن چنین خسارتی تنها به یکی از سهام داران این کمپانی که تنها 10 درصد از مالکیت میتسوبیشی را دارد، شاهد افول روز افزون این خودروساز ژاپنی در محافل بین المللی هستیم که باعث سقوط بی‌سابقه سهام آن هم شده است.

[ منبع این خبر سایت خودروبانک می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خودروبانک منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده