ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

میزان قاچاق کالا را ‌بین ۵۰ تا ۷۵ درصد کاهش می‌دهیم

رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور گفت: در راستای مبارز با قاچاق کالا برنامه‌ای با سرفصل ۵ ساله مدون شده است تا بتوانیم با این پدیده شوم که عمدتاً نتیجه برخی فرآیندهای ناسالم است مقابله کنیم.


حبیب‌الله حقیقی

به گزارش شریان نیوز،حبیب‌الله حقیقی ظهر امروز در جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت در مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اظهار داشت: باید با یک برنامه‌ریزی مدون ورود کالا از مبادی قانونی را به کشور تسهیل کرد تا از این طریق با قاچاق کالا مقابله شود.

حقیقی بیان کرد: در راستای مبارز با قاچاق کالا برنامه‌ای با سرفصل 5 ساله مدون شده ‌تا بتوانیم با این پدیده شوم که عمدتاً نتیجه برخی فرآیندهای ناسالم است مقابله کنیم.

وی با اشاره به اهداف تدوین شده در این برنامه 5 ساله خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم تا در پایان این برنامه 5 ساله، میزان قاچاق کالا را در کشور بین 50 تا 75 درصد کاهش دهیم.

رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور بیان کرد: علاوه بر این باید فرآیندهای اقتصادی فعلی که در راستای مبارزه با قاچاق کالا شکل گرفته است را مورد بازنگری قرار دهیم.

علیرضا رشیدیان، استاندار خراسان رضوی نیز در این جلسه اظهار داشت: دولت نقش بارزی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی ایفا می‌کند و مبارزه با قاچاق کالا و همچنین توجه به ظرفیت‌های داخلی می‌تواند در این مسیر نقش بارزی ایفا کند.

وی گفت: مشهد و خراسان رضوی به دلیل شرایط خاص جغرافیایی همواره هدف هجوم کالاهای قاچاق در مواردی مانند البسه و پارچه است.

[ منبع این خبر سایت شریان-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت شریان-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده