ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اشتغالزایی پایدار در کشور نیازمند چیست؟

کارشناسان معتقدند که برای اشتغالزایی پایدار در کشور باید به سمت سرمایه‌گذاری مناسب در بخش‌های مختلف تولیدی برویم.

به گزارش شریان نیوز، یکی از چالش‌های مهم اقتصاد ایران مسئله بیکاری، خصوصاً بیکاری جوانان و قشر تحصیلکرده است. 

  برای ایجاد اشتغال پایدار در کشور باید سرمایه‌گذاری مناسب انجام شود تا گروهی که کارآفرین و سرمایه‌گذار هستند انگیزه پیدا کنند که منابع خود را وارد اقتصاد کنند تا از این طریق نیروی کار بیشتری را نیز جذب نمایند.   بر اساس این گزارش باید به سمتی رفت که اشتغال پایدار شود؛ یعنی هم اشتغال موجود را حفظ و هم به ایجاد اشتغال بیشتر کمک کنیم و هر سال تعداد افراد بیشتری مشغول به کار شوند که این در گرو سرمایه‌گذاری، بهبود محیط کسب‌و‌کار، ثبات سیاست‌های اقتصادی و استفاده از سرمایه‌گذاری خارجی است.  

در این ارتباط ابراهیم نکو دبیر دوم کمیسون اقتصادی مجلس شورای اسلامی   اظهار داشت: دولت در زمینه افزایش اشتغال و تولید چندان موفق عمل نکرد به دلیل آنکه رضایت مسئولان و مردم در این خصوص حاصل نشده است.

وی افزود: با اجرای برجام انتظار می رود گام های موثری در راستای افزایش تعداد شاغلین و کاهش نرخ بیکاری برداشته شود اما تحقق این امر مستلزم اقدامات سازنده است.

نکو ادامه داد: بسته های جدید حمایتی و سوق دادن منابع بانکی به بخش تولید مُسکنی برای حل معضل بیکاری است.

وی با اشاره به وضعیت نقدینگی بنگاه های اقتصادی بیان کرد: کمبود نقدینگی از عمده مشکلات واحد های تولیدی و صنعتی به شمار می رود و متاسفانه علی رغم حمایت دولت در برخی از بخش ها هنوز معضل بیکاری در کشور بهبود پیدا نکرده است.

دبیر دوم کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تزریق نقدینگی به واحد های تولیدی در شرایطی که آنها با انباشت بدهی به بانک ها رو به رو هستند، فقط بخشی از مشکلات را حل می کند.

*** اشتغال نیازمند برنامه بلند مدت

محمدحسین فاتحی کارشناس اقتصادی   درخصوص وضعیت اشتغال و تولید گفت: متاسفانه شاخص اشتغال و تولید نسبت به سال گذشته تغییری نداشته است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه سرمایه یکی از عوامل مهم در ایجاد اشتغال است، اظهار کرد:برای اشتغالزایی پایدار باید به سمت سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف تولیدی از جمله صنعت و کشاورزی برویم.

فاتحی عنوان کرد: برنامه ریزی برای افزایش اشتغال درکشور باید به صورت بلندمدت و ادامه دار باشد تا بیکاری در جامعه به حداقل برسد.

[ منبع این خبر سایت شریان-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت شریان-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده