ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ساخت اسلب تراک پیش ساخته برای اولین بار در ایران

بالاست با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی برای اولین بار در ایران با تکیه بر توان داخلی اسلب تراک پیش ساخته رونمایی شد، یکی از مزیت های استفاده از این ادوات برای توسعه و بازسازی خطوط راه آهن کاهش زمان مسدودی است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، ولی الله احمدی زادسرای مدیرعامل شرکت سازنده اسلب تراک پیش ساخته در جمع خبرنگاران با اشاره به مزیت های این دستاورد جدید در صنایع ریلی ظهار کرد: یکی از مزیت استفاده از اسلب تراک پیش ساخته  این است که در خطوط گرم در حال بهره برداری برای بازسازی، مسدودی به حداقل می رسد و سیستم مذکور این قابلیت را دارد که در زمان مسدودی محدود کارهای زیادی را انجام دهند.

وی با بیان این که  مزیت قیمتی این روش به طول اسلب تراک بستگی دارد، تصریح کرد: استفاده از این سیستم طی سه سال در ساخت یا بازسازی یک خط آهن با اجرای به شیوه "بالاست" ارزان تر و مقرون به صرفه تر خواهد بود.

وی با اشاره به این که از لحاظ سرعت اجرا اسلب تراک پیش ساخته  300 متر در یک شیفت کاری است، تصریح کرد: یکی از مهم ترین مزیت سیستم جدید این است که یک ریال ارزبری نداریم و تنها ارزبری این نوع سیستم خط خرید ریل است که آن هم به زودی با تولید ریلی ملی برطرف می شود.

وی با اشاره به این که راه آهن این روش را تایید کرده است، بیان کرد: راه آهن جمهوری اسلامی حدود 20 هزار خط آهن با احتساب خطوط فرعی و ایستگاه ها دارد و بازار اصلی ما این شرکت است. راه آهن محور درود-خرم آباد، خط جدید قم-اصفهان را برای اجرای از طریق سیستم اسلب تراک پیش ساخته پیشنهاد کرده است.

احمدی زاد سرای با بیان این که بازار ما فعلا بالقوه است و بالفعل نیست یادآور شد: خط یک مترو شیراز با این روش اجرا می َشود.

به گفته وی، در خاورمیانه  آلمانی ها برای اجرای راه آهن مدینه و خط ساحلی خلیج فارس از این روش استفاده کرده اند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده