ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

گسترش ارتباطات و تقویت دیپلماسی رسانه‌ای از اولویت‌های دولت است

حسین انتظامی معاون مطبوعاتی ارشاد معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تقویت دیپلماسی رسانه‌ای در جهت معرفی بهتر کشور و همچنین انعکاس واقعیت‌های موجود در ایران از اولویت‌های دولت محسوب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ حسین انتظامی در دیدار با هیئت رسانه‌ای کشور آلمان با اشاره به منافع رفت‌وآمدهای رسانه‌ای میان دو کشور، از حضور گروه‌های مختلف رسانه‌ای در ایران ابراز خرسندی کرد و گفت: تأکید دولت بر تقویت ارتباطات رسانه‌ای است چرا که از این طریق، دیپلماسی رسانه‌ای فعال‌تر و شناخت و ارتباط ملتها با همدیگر، بیشتر و در نتیجه چالش‌های میان کشورها کاهش پیدا می‌کند.

«تقویت مبانی آموزشی، خواهرخواندگی میان رسانه‌ها، تولیدات مشترک، انتقال تجریبات موفق و دیدارهای کاربردی» از جمله موضوعاتی بود که انتظامی در خصوص اهداف رفت‌وآمدهای رسانه‌ای از آنها یاد کرد و گفت: نتیجه این دیدارهای صنفی، زمینه‌ساز توسعه است.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ضمن توضیح قانون مطبوعات در کشور و فرایند رسیدگی به تخلفات  گفت: در قانون مطبوعات کشورمان ١٢ مورد به‌عنوان مواردی که جزو محدودیت‌های مطبوعات است، وجود دارد و هیئتی ٧نفره متشکل از نمایندگان قوای سه‌گانه و نهادهای فرادستگاهی و مطبوعات مسئول نظارت بر اجرای این قانون هستند.

انتظامی با اشاره به توجه قانون به حقوق شهروندی، به اجرای قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات اشاره کرد و گفت: با وجود برخی موانع فرهنگی و نبود زیرساخت‌ها، اجرای این قانون آغاز شده که البته زمان‌بر خواهد بود اما مهم اراده نظام در اجرای آن است و روزنامه نگاران بیشترین افرادی هستند که می‌توانند از این قانون در اجرای رسالت‌های حرفه‌ای خود استفاده کنند.

انتظامی گفت: حضور شما در ایران کمک می‌کند که از نزدیک فعالیت و حضور زنان در عرصه‌های مختلف را مشاهده کنید تا ببینید محدودیت‌هایی که در برخی کشورها وجود دارد، در ایران نیست و بخش قابل توجهی از تحریریه روزنامه‌ها و رسانه‌های ایران را خانم‌ها تشکیل می‌دهند.

«حق قدوس الشمس، رییس بخش بین الملل انجمن روزنامه نگاران آلمان DPV و خبرنگار سونتاگس زایتونگ، «کریستف هاین»، خبرنگار بخش آسیا و اقیانوسیه روزنامه فرانکفورتر الگماینه زایتونگ، «یورگ لاو»، رئیس تحریریه بخش خارجی روزنامه دی‌سایت، «دانیل اشتاینفورت»، سردبیر ارشد روزنامه نوی زوریشر زایتونگ NZZ، «آرنولف اشتوفل» عکاس و فیلمبردار انجمن روزنامه نگاران آلمان DPV، «اینگو هیسوند»، سردبیر ارشد سیاست بین الملل روزنامه کلاین زایتونگ و «کریستین شالداخ» کارشناس وزارت آموزش و تحقیقات فدرال آلمان، تیم رسانه‌ای کشور آلمان را تشکیل می‌دهند.

انتهای پیام/*

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X