ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

محورهای اصلی همایش سواد‌ رسانه‌ای تصویب شد

همایش سواد رسانه ای محورهای اصلی همایش سواد‌ رسانه‌ای تصویب شد و زمینه‌های مطالعاتی مرتبط با فضای مجازی و رسانه‌های دیجیتال، بازیهای رایانه‌ای و رسانه‌های جمعی به‌عنوان اولویتهای مورد تأکید این همایش به تصویب رسید.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»؛ دومین جلسه هیئت علمی همایش سواد‌ رسانه‌ای و مسئولیت‌ اجتماعی با حضور حسن‌ خجسته؛ رئیس پژوهشکده ارتباطات پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات، محمود نجاتی حسینی؛ سرپرست گروه مطالعات فرهنگی پژوهشکده مطالعات فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، مهدی فتوره‌چی؛ مدیر گروه مطالعات رسانه و‌ فرهنگ مؤسسه مطالعات جامعه‌شناسی دانشگاه تهران، حمیدرضا بابایی؛ معاون آموزش و پژوهش پژوهشکده فرهنگ و هنر جهاد دانشگاهی، حمیدرضا کمالی؛ معاون راهبردی دانشکده خبر و سایر اعضای هیئت علمی برگزار شد.

حسن خجسته؛ رئیس هیئت علمی همایش سواد‌ رسانه‌ای و مسئولیت‌ اجتماعی در این نشست از تعیین دو بخش علمی ــ پژوهشی برای ارائه نتایج مطالعات، تحقیقات و بررسیها و بخش ترویجی کاربردی برای گزارش ایده‌ها، دستاوردها و تجارب مدیران و کارشناسان سازمانهای فرهنگی و رسانه‌ای خبر داد و گفت: همایش سواد‌ رسانه‌ای و مسئولیت‌ اجتماعی در روز فرهنگ عمومی در تهران برگزار خواهد شد و تمام علاقه‌مندان می‌توانند تا ابتدای تیر ماه چکیده مقالات و تا ابتدای شهریور متن کامل مقالات را به دبیرخانه دائمی همایش ارسال کنند.

وی درباره محورهای اصلی همایش گفت: مطالعات شناختی در حوزه سواد‌ رسانه‌ای و مسئولیت‌ اجتماعی، بررسی زمینه‌های آموزش، پژوهش و توانمندسازی سواد‌ رسانه‌ای و مسئولیت‌ اجتماعی، مطالعه سیاستها و راهبردهای سواد‌ رسانه‌ای و مسئولیت‌ اجتماعی، بررسی اقدامات کاربردی و توسعه‌محور در عرصه سواد‌ رسانه‌ای و مسئولیت‌ اجتماعی و بررسی آثار و نتایج سواد‌ رسانه‌ای و مسئولیت‌ اجتماعی، محورهای اصلی فراخوان ارسال آثار همایش سواد‌ رسانه‌ای و مسئولیت‌ اجتماعی هستند.

رئیس پژوهشکده ارتباطات پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات خاطرنشان کرد: رسانه‌های دیجیتال، بازی‌های رایانه‌ای و رسانه‌های جمعی شامل مطبوعات، خبرگزاریها، سینما، رادیو و شبکه‌های ملی و ماهواره‌ای تلویزیونی اولویتهای مورد تأکید دبیرخانه همایش برای ارائه مقالات علمی پژوهشی و گزارشهای ترویجی ــ کاربردی هستند.

لازم به ذکر است در ابتدای این نشست، محمدصادق افراسیابی؛ دبیر همایش سواد‌ رسانه‌ای و مسئولیت‌ اجتماعی ضمن تشکر از زحمات سید تقی کمالی در تدوین اسناد و آیین‌نامه‌های مورد نیاز هیئت علمی، از ایجاد پورتال سواد‌ رسانه‌ای و مسئولیت‌ اجتماعی تا پایان اردیبهشت ماه خبر داد و گفت: تا زمان رونمایی پورتال همایش، علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره همایش می‌توانند به نشانی www.saramad.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/*

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده