ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

عضوشورای شهرتهران: باغات پایتخت وضعیت خوبی ندارند

به گزارش خبرنگار ایرنا به نقل از اداره کل ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران محمدسالاری در جریان دویست و پنجاه و نهمین جلسه غیر علنی این شورای و در جریان بررسی «طرح حفظ و صیانت از باغات شهر تهران » افزود: شورای شهر نباید اجازه دهد درختان در تهران که نقش حیاتی دارند از بین بروند.
وی گفت: در عین حال باید در نظر گرفت که ایجاد محدودیت بیش از اندازه برای شهروندان موجب دوری مردم از قانون خواهد شد.
سالاری با اشاره به مصوبه برج باغ های شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: به دلیل خوب اجرا نشدن این مصوبه تخلفات بسیاری روی داد و باغات مورد تهدید قرار گرفت، به گونه ای که 70 درصد باغ ها با ایجاد رمپ و لوپ ها برای پارکینگ برج ها، آسیب جدی می دید.
سالاری تاکید کرد: باید طرحی تدوین و علاوه بر حفظ و صیانت از باغ ها راه های تخلف نیز بسته شود.
اسماعیل دوستی نایب رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران نیز گفت: روح حاکم بر شهر تهران به گونه ای است که به شهرتنها نگاه اقتصادی می شود که این نگاه باید عوض شود.
هادی ساعی عضو دیگر شورای شهر تهران نیز در جریان بررسی این طرح گفت: در مناطق شهرداری با فضایی روبرو شده ایم که هر شهرداری بر مسند می نشیند مسئولیت کارهای قبل از خود را به عهده نمی گیرد.
وی افزود: به همین دلیل قانون به درستی اجرا نمی شود و حق بسیاری از افراد ضایع می شود.
محمد مهدی تندگویان نایب رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران نیز خاطرنشان کرد: در شرایطی که برخی مالکان 100 درصد سطح باغ را مورد ساخت و ساز قرار می دهند و نمونه بارز آن هم در خیابان ولیعصر وجود دارد، اما هنوز قوه قضاییه به مصادره ملک رای نداده است.
تندگویان گفت: تا زمانیکه ضمانت اجرایی نداشته باشیم وضع قوانین جدید تنها موجب تخلف و رانت بیشتر می شود.
اعضای شورای شهر تهران پس از بررسی طرح حفاظت و صیانت از باغات و اراضی مزروعی شهر تهران، با بازگشت این طرح به کمیسیون های محیط زیست و کمیسیون شهرسازی و معماری با حضور یک نماینده از کمیسیون حقوقی و نظارت برای بررسی بیشتر، موافقت کردند.
تهرام/7244/1831

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده