ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شوراهای آموزش و پرورش جایگاهی برای طرح دغدغه های نظام تعلیم و تربیت است

به گزارش خبرنگار ایرنا، رشید قربانی روز یکشنبه در آیین افتتاح دوره آموزشی ویژه کارشناسان مسوول شوراهای آموزش و پرورش استان ها در سنندج افزود: موضوع اقتصاد آموزش و پرورش در جهان پیشرفته بسیار مورد توجه قرار می گیرد و این موضوع از لحاظ علمی در نظام تعلیم و تربیت دنیا موثر بوده است.
وی اظهار کرد: باید در سالی که از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به نام سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری شده است به این موضوع به صورت ویژه توجه شود.
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان از شوراهای آموزش و پرورش به عنوان حلقه واسط بین نظام اداری و نظام اجتماعی نام برد و گفت: این شورا جایگاه مناسبی است که مسوولان آموزش و پرورش برنامه ها و دغدغه های نظام تعلیم و تربیت را مطرح کرده و با جذب کمک های مالی، معنوی، فرهنگی و اجتماعی از ظرفیت و پتانسیل سایر دستگاه ها و نهادهای مختلف استفاده کنند.
وی با بیان اینکه اقدامات تخصصی و فنی دبیرخانه شورای آموزش و پرورش استان ها و دستور کارهای مطرح شده تاثیر زیادی بر تصمیم گیری شورای آموزش و پرورش دارد افزود: دبیرخانه شورا باید به صورت منطقی برنامه ها و مشکلات تعلیم و تربیت را کارشناسی کرده و موضوع های مهم را در جلسات شورا مطرح کند.
قربانی با بیان اینکه حضور در جلسات شورای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق تابعه استان یکی از برنامه های بوده است که خود شخصا آن را پیگیری کرده ام، بر برگزاری و غنی کردن جلسات شوراهای آموزش و پرورش در سطح شهرستان ها و مناطق و ارتباط مستمر با مسوولان سایر دستگاه ها تاکید کرد.
وی تجدید نظر بر قوانین شوراهای آموزش و پرورش بخصوص در بحث دریافت عوارض از شهرداری ها، داشتن رویکرد مثبت مسوولان استانی و شهرستانی و مطرح کردن مسائل و مشکلات آموزش و پرورش در جلسات شورا را از جمله مواردی دانست که می تواند در تقویت شوراهای آموزش و پرورش نقش بسزایی داشته باشد.
7348/1904

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده