ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کاهش ۰.۶ درصدی قیمت مسکن در زمستان ۹۴

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : مرکز آمار ایران از کاهش ۰.۶ درصدی میانگین قیمت فروش یک مترمربع زیربنای مسکونی شهر تهران در زمستان ۱۳۹۴ نسبت به زمستان سال قبل از آن خبر داد.
 
مرکز آمار ایران از کاهش ۰.۶ درصدی میانگین قیمت فروش یک مترمربع زیربنای مسکونی و افزایش ۹.۵ درصدی متوسط مبلغ اجاره بها در شهر تهران در زمستان ۱۳۹۴ نسبت به زمستان سال قبل از آن خبر داد.
 
به گزارش انتخاب، مرکز آمار در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد میانگین قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌ های معاملات ملکی طی فصل زمستان در شهر تهران 44 میلیون و 408 هزار ریال با میانگین مساحت 314 مترمربع بوده که نسبت به فصل قبل هفت دهم درصد( 0.7 درصد) و نسبت به فصل مشابه سال قبل 6 دهم درصد(0.6 درصد) رشد داشته است.
 
همچنین تعداد معاملات فروش زمین یا زمین ساختمان‌های مسکونی کلنگی انجام شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران در زمستان 1394 نسبت به فصل قبل از آن 19 ویک دهم درصد(19.1 درصد) رشد و نسبت به فصل مشابه سال قبل از آن 23 و 9 دهم درصد( 23.9 درصد) کاهش داشته است.
 
میانگین قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران در زمستان سال گذشته 41میلیون و 58 هزار ریال با میانگین مساحت 87 مترمربع و متوسط عمر بنا 9 سال بوده که نسبت به فصل قبل از آن 2 و سه دهم درصد ( 2.3 درصد ) افزایش و نسبت به فصل مشابه سال قبل شش دهم درصد(0.6 درصد ) کاهش داشته است.
 
همچنین تعداد معاملات فروش زیربنای مسکونی انجام شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران در زمستان 1394 نسبت به فصل قبل از آن 24 و هفت دهم درصد( 24.7 درصد ) افزایش و نسبت به فصل مشابه سال قبل هشت و چهار دهم درصد( 8.4 درصد) کاهش داشته است.
 
میانگین مبلغ اجاره ماهانه به‌علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌ های معاملات در شهر تهران 198 هزار و 153 ریال با میانگین مساحت 75 متر مربع و متوسط عمر بنای 13 سال بوده که نسبت به فصل قبل چهار درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال قبل9.5 درصد، افزایش داشته است.
 
همچنین تعداد معاملات اجاره زیربنای مسکونی انجام شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران درزمستان 1394 نسبت به فصل قبل از آن هفت و 9 دهم درصد (7.9 درصد) افزایش و نسبت به فصل مشابه سال قبل 19 و چهار دهم درصد(19.4 درصد) کاهش داشته است.

[ منبع این خبر سایت انتخاب-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت انتخاب-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده