ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رسانه‌ها رصدگر آسیب‌های اجتماعی باشند رسانه محل تسویه‌حساب نیست

به گزارش خبرنگار مهر، علی عسکری در آیین اختتامیه دوازدهمین نشست استانی خبرگزاری مهر، با اشاره به برخی ابعاد توسعه نیافتگی اجتماعی و سیاسی در شهرستانهای دور دست، تصریح کرد: توزیع نامناسب امکانات در کشور باعث شده است که استعدادها به درستی شناسایی نشوند در حالی که افراد تاثیر گذار در تاریخ کشور اغلب پایتخت نشین نبوده اند.

وی با اشاره به اثرگذاری رسانه ها و خبرگزاری مهر در استان ها و شهرستانها ادامه داد: باید از این ظرفیت به نحو بهینه در راستای خدمت به نظام استفاده شود.

مدیرعامل خبرگزاری مهر با اشاره به اینکه فرصت برای خدمت گذاری محدود و مردم نیازمند خدمت هستند، عنوان کرد: اگر جایی مسئولی دچار انحراف از مسیر درست یا نقصان بود رسانه وظیفه دارد در این زمینه ورود پیدا کند.

عسکری با اشاره به اینکه در هیچ جای دنیا رسانه ها در برابر تخلفات کلانی مثل دستمزد های چندده میلیونی و قاچاق میوه سکوت نمی کنند، عنوان کرد: سوژه های دستمزد ۴۷ میلیون تومنی، قاچاق میوه و واردات خودرو شورولت سوژه های ویژه خبرگزاری مهر در چند ماه اخیر بودند.

وی همچنین به برخی پرونده های تخلف ورزشکاران اشاره کرد و گفت: بعضی مسائل در این پرونده ها به شدت تاسف بار و ناراحت کننده است و این در شرایطی است که همین افراد برای قشری از نوجوانان به عنوان الگو مطرح می شوند.

عسکری با بیان اینکه اگر رسانه این خیانت ها را به اطلاع عموم نرسانند، چه کسی باید به آنها رسیدگی کند، تصریح کرد: ما در قبال این مسائل مسئول هستیم و باید در استان ها نیز درباره اینگونه موضوعات حساسیت وجود داشته باشد.

مدیرعامل خبرگزاری مهر تاکید کرد: باید مراقب باشیم که حوزه اطلاع رسانی مجالی برای تسویه حساب‌های شخصی نشود و باید پیگیر مسائلی باشیم که در راه کسب رضای الهی و خدمت به مردم باشد.

عسکری تصریح کرد: در حوزه های محتوایی و تولید خبر و پیشتازی در عرصه خبر مجموعه استان های خبرگزاری مهر جایگاه مطلوبی دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جای خالی برنامه های مدون بلند مدت در سازمان ها و نهادهای کشور، گفت: ادارات و سازمان ها دچار روزمرگی شده اند و خبرگزاری ها نیز بدلیل پیگیری اخبار و اتفاقات به صورت روزانه دچار آن است.

مدیرعامل خبرگزاری مهر با تاکید بر اینکه باید یک افق برای خود ترسیم و هدف اصلی را مشخص کنیم، افزود: در کنار امور روزانه باید یک هدف مشخص برای خود ترسیم کرده و به یک کار ویژه خاص تا رسیدن به مقصد اولویت بدهیم.

وی با بیان اینکه برخی استان ها از لحاظ فرهنگی سالم هستند اما گاهی آسیب های اجتماعی در همین استان ها بالاست، ادامه داد: باید علت آن توسط رسانه ها بررسی شود و بر این اساس باید یک برنامه بلند مدت برای هر استان تعریف شود.

عسکری با اشاره اهمیت موضوع آسیب های اجتماعی در کشور، افزود: در کشور آسیب های اجتماعی رو به رشد است و چنانچه نتیجه آسیب های اجتماعی بی اعتمادی شود، بسیار خطرناک است چرا که احساس امنیت از بین می رود.

وی در این زمینه از نگاه ویژه رهبر معظم انقلاب و تاکیدات ایشان به دستگاه ها برای توجه به ابعاد مختلف آسیب های اجتماعی خبر داده و گفت: در این زمینه تعدادی از دستگاه ها از ایشان تذکر دریافت کردند.

عسکری همچنین خواستار توجه مسئولان رسانه ای به پدیده حاشیه نشینی شد و افزود: در شهرهای بزرگ این مسئله یکی از موضوعات اصلی است که باید به آن پرداخته شود.

وی با اشاره به اینکه مسائل اینچنینی در تمامی کشورهای جهان وجود دارد، گفت: باید در این حوزه به گونه ای عمل کرد که زمینه سواستفاده دشمنان برای خدشه دار کردن نظام به وجود نیاید.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X