ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دومین نمایشگاه محصولات هرمزگان در عمان خرداد ماه برگزار می شود

به گزارش خبرنگار مهر، جاسم جادری بعد از ظهر یکشنبه در نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان هرمزگان با تاکید بر اینکه همه برنامه ها باید در قالب اقتصاد مقاومتی تعریف شود، عنوان کرد: صادرات غیرنفتی نیز باید در سال اقتصاد مقاومتی رشد چشمگیری پیدا کند.

وی ادامه داد: صادرات غیرنفتی از شاخص های مهم تحقق اقتصاد مقاومتی است چون اقتصاد مقاومتی اقتصادی درون نگر و برون زاست و ضمن تولید داخلی باید محصولات خود را صادر کنیم.

استاندار هرمزگان افزود: در سال ۹۴ برای اولین بار تراز تجاری و بازرگانی کشور ما مثبت شد و در سال جاری نیز برای رشد ۱۰ میلیارد دلاری صادرات غیرنفتی در کشور هدف گذاری شده که باید راهکارهای تسهیل کننده در امر صادرات داشته باشیم.

جادری تصریح کرد: سهم استان هرمزگان در امر صادرات غیرنفتی باید تفکیک و مشخص شود چه میزان از محصولات تولیدی در این استان صادر می شود.

وی با بیان اینکه ممکن است هرمزگان به عنوان یکی از استان های الگوی اقتصاد مقاومتی تعریف شود، اظهار داشت: این برنامه در دستور کار وزارت کشور است و باید آمادگی اجرای این برنامه را داشته باشیم.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: باید گزارش عملکرد کارهای صورت گرفته در زمینه اقتصاد مقاومتی به طور مرتب تهیه و ارائه شود.

جادری در ادامه با تاکید بر لزوم برنامه ریزی برای برگزاری مناسب دومین نمایشگاه توانمندی های هرمزگان در کشور عمان، اظهار داشت: دومین نمایشگاه مواد غذایی، محصولات و توانمندی های استان هرمزگان در کشور عمان از پنجم تا نهم خرداد ماه سال جاری در شهر خصب استان مسندم عمان برگزار می شود.

وی گفت: برگزاری چنین نمایشگاه هایی در معرفی بیشتر محصولات هرمزگان و افزایش صادرات غیرنفتی این استان بسیار موثر است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده