ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جشنواره بین المللی فیلم سبز آغاز شدستایش طبیعت به وسیله هنر

به گزارش خبرنگار مهر، عصر یکشنبه با حضور اهالی فیلم و هنر و مقامات استانی پنجمین جشنواره بین المللی فیلم سبز کار خود را در تالار حافظ فرهنگ و ارشاد فارس آغاز کرد.

در مراسمی که به این مناسبت در تالار حافظ برگزار شد، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس، گفت: باید جشنواره فیلم سبز را به خانه های مردم برد و آثار آنرا محدود به این جشنواره نکرد.

سمن های بیشتری در حوزه حفظ محیط زیست مشارکت کنند

هادی پژوهش جهرمی با بیان اینکه صدا وسیما به پخش فیلم های زیست محیطی جشنواره فیلم سبز اقدام کند، گفت: برای سال جاری برنامه های را طوری تعریف کنیم که سمن های بیشتری در حوزه حفظ محیط زیست مشارکت نمایند.

وی خواستار حمایت همه جانبه از گروه های مردمی و سمن های حفظ محیط زیست در فارس شد و افزود: چنانچه این کار انجام گیرد و بیدار شویم و با روحیه حفظ محیط زیست به عنوان حیات انسانی کار کنیم می توانیم از باتلاقی که خودمان ترسیم کرده ایم نجات پیدا کنیم.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری فارس درعین حال خطر فاصله گرفتن از طبیعت را مورد اشاره قرار داد و افزود: بدین خاطر است که روز به روز از تنفسگاه ها و زیبایی های طبیعت پیرامون کاسته می شود و صنعت نیز همه چیز را می بلعد.

پژوهش جهرمی با تاکید بر اینکه در کشور رویه و روحیه حفظ محیط زیست جا نیفتاده است، گفت: باید کار را به دست مردم سپرد تا سمن ها آنرا به پیش برند.

وی اجرایی شدن قانون حفظ محیط زیست را مستلزم مردمی شدن آن دانست و گفت: برای توفبق در حفظ این نعمت خدادادی نقش مردم را بیشتر و پررنگ باید ساخت.

مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس نیز در این آیین که در میان تعداد کم شماری از مخاطبان جشنواره برگزار شد هنر و محیط زیست را با هم بیگانه ندانست و گفت: انسان زاده طبیعت و هرچه دارد از این طبیعت است.

ستایش طبیعت به وسیله هنر

حمزه ولوی هنر، فرهنگ، سنت و آیین های انسانی را نشات گرفته از طبیعت عنوان کرد و ادامه داد: ستایش طبیعت به وسیله هنر و تاثیر آن بر رفتار آدمیان از ویژگی های پیوند این دو مقوله است.

وی با بیان اینکه اگر محیط زیست نباشد اقتصاد هم رونقی ندارد، افزود: چنانچه محیط زیست سالم نداشته باشیم زندگی سالمی هم در پی نخواهیم داشت. در عین حالی که اگر رویکرد هنری را وارد عرصه عمل نکنیم چندان موفق نخواهیم بود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس، یادآور شد: در پنجمین جشنواره بین المللی فیلم سبز که تا ۳۰ اردیبهشت جاری در شیراز هم برگزار می شود در مجموع ۶۰ ساعت فیلم نمایش داده خواهد شد که از روز گذشته این فیلم ها در قالب آثار کوتاه، نیمه کوتاه و بلند و نیمه بلند در تالار حافظ آغاز شده است.

گفتنی است: در پنجمین جشنواره بین المللی فیلم سبز که همزمان با تهران در شیراز برگزار می شود ۱۳ ساعت فیلم ایرانی و ۴۷ ساعت فیلم بخش بین الملل جشنواره نمایش داده خواهد شد.

پنجمین جشنواره بین المللی فیلم سبز با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان حفاظت محیط زیست و استانداری فارس برگزار می شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X