جزییات دستگیری سارقان سابقه‌دار۵۰ سابقه كیفری در كارنامه ۶ سارق

به گزارش  خبرنگار مهر ، سردار بهمن امیری مقدم در تشریح دستگیری عاملان سرقت های خیابان های مشهد در ۴۸ ساعت گذشته گفت: تیم های گشت و كنترل فرماندهی انتظامی مشهد و همچنین كارآگاهان مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان از ابتدای امسال ،این ماموریت خطیر و وظیفه قانونی خود را با اهتمام جدی در دستور كار قرار داده اند و عاملان سرقت های خیابانی را دستگیر و به مراجع قضائی معرفی كرده اند.

وی به عملیات ضربتی تیم های مبارزه با سرقت پلیس مشهد در ۴۸ ساعت گذشته اشاره كرد و گفت: ماموران كلانتری های شهید هاشمی نژاد ، سجاد ، بانوان و طرق مشهد توانستند ۶ تن از عاملان اصلی سرقت های خرد خیابانی را دستگیر كنند.

در این عملیات زن میان سالی دستگیر شده كه ۲۳ فقره سابقه كیفری و دو فقره سابقه فرار از زندان در كارنامه سیاه خود دارد و سارق منازل مسكونی نیز با سه فقره سابقه كیفری به دام افتاده است.

همچنین چهار سارق خیابانی ، سارق وسایل خودرو و سارق موتورسیكلت نیز توسط ماموران كلانتری شهید هاشمی نژاد و سجاد دستگیر شده اند كه دارای ۲۲ فقره سابقه كیفری هستند.

وی با اشاره به ضرورت مطالعه مجازات های بازدارنده گفت: متهمان دستگیر شده به مواد مخدر صنعتی اعتیاد دارند و این افراد در اعترافات خود بیان داشته اند پس از آزادی از زندان قصد سرقت نداشته اند اما وابستگی به مواد مخدر و طرد شدن از سوی خانواده باعث شده تا تن به خلافكاری بدهند.

سردار امیری مقدم گفت: یكی دیگر از مشكلاتی كه به روند رسیدگی و پی گیری پرونده های سرقت خلل وارد می كند ،بی توجهی شهروندان در اعلام شكایت سرقت های خرد به فوریت های پلیسی ۱۱۰ بوده و این درحالی است كه با دستگیری برخی از سارقان خیابانی ، پس از اطلاع رسانی در این باره و درخواست از مردم برای پی گیری شكایت خود ، شاهد افزایش تعداد شكایات و سرقت های انجام شده توسط متهمان هستیم .

فرمانده انتظامی خراسان رضوی خاطر نشان كرد: یكی از موضوع هایی كه باید با مطالعه جدی نسبت به آن بازنگری داشته باشیم مسئله فرهنگ سازی و آمورش مهارت های اساسی زندگی در نهاد خانواده و مدارس است كه كودكان و نوجوانان و جوانان را به قدرت مواجهه با شرایط سخت و مشكلات مجهز می كند.

سردار امیری مقدم گفت: نظم و انضباط عمومی و نهادینه شدن فرهنگ احترام به حقوق اجتماعی همراه با ارتقای احساس امنیت در شهروندان زمینه و بستر شكوفایی و تحقق اقتصاد مقاومتی است و در این صورت انرژی سرمایه های اجتماعی به مسیر صحیح و درست هدایت شده و از هدر رفت سرمایه جلوگیری می كند .

وی تصریح كرد: دور شدن از سبك زندگی اسلامی ، توقع های بیش از حد ، مقایسه های بی جا و ناتوانی در مقابله با مشكلات و همچنین ناآگاهی از مهارت های اساسی زندگی مهم ترین مسائلی هستند كه همراه با مشكلات اقتصادی و بیكاری ... مضاعف شده و پدیده های شومی مانند اعتیاد ، طلاق ، فرار از خانه و در شكل بدیهی تر خود طلاق های عاطفی ، بد حجابی و بداخلاقی رقم می زنند.

 

فرمانده انتظامی خراسان رضوی تاكید كرد: نیازمند ضرورت بازنگری در مقابله و مدیریت بازدارنده ای هستیم كه نه تنها از طریق دستگاه قضائی بلكه از سوی والدین در كانون خانواده و فارغ از شیوه های سخت و قهری اعمال شده و باید در این زمینه اقدام و عمل علمی خود را به سرانجام برسانیم.

وی كاربست رویكردهای اجتماعی پلیس با محوریت آموزش همگانی ، مشاركت های اجتماعی ، برآوردهای علمی ، اطلاع رسانی ، و مشاوره های تخصصی را در این رابطه از ماموریت های خطیر نیروی انتظامی دانست و گفت: سازمان های مسئول ، شهروندان و به خصوص رسانه ها باید در این عرصه پلیس را یاری دهند.

 

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جزییات دستگیری سارقان سابقه‌دار۵۰ سابقه كیفری در كارنامه ۶ سارق» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X