ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جزییات دستگیری سارقان سابقه‌دار۵۰ سابقه كیفری در كارنامه ۶ سارق

به گزارش  خبرنگار مهر ، سردار بهمن امیری مقدم در تشریح دستگیری عاملان سرقت های خیابان های مشهد در ۴۸ ساعت گذشته گفت: تیم های گشت و كنترل فرماندهی انتظامی مشهد و همچنین كارآگاهان مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان از ابتدای امسال ،این ماموریت خطیر و وظیفه قانونی خود را با اهتمام جدی در دستور كار قرار داده اند و عاملان سرقت های خیابانی را دستگیر و به مراجع قضائی معرفی كرده اند.

وی به عملیات ضربتی تیم های مبارزه با سرقت پلیس مشهد در ۴۸ ساعت گذشته اشاره كرد و گفت: ماموران كلانتری های شهید هاشمی نژاد ، سجاد ، بانوان و طرق مشهد توانستند ۶ تن از عاملان اصلی سرقت های خرد خیابانی را دستگیر كنند.

در این عملیات زن میان سالی دستگیر شده كه ۲۳ فقره سابقه كیفری و دو فقره سابقه فرار از زندان در كارنامه سیاه خود دارد و سارق منازل مسكونی نیز با سه فقره سابقه كیفری به دام افتاده است.

همچنین چهار سارق خیابانی ، سارق وسایل خودرو و سارق موتورسیكلت نیز توسط ماموران كلانتری شهید هاشمی نژاد و سجاد دستگیر شده اند كه دارای ۲۲ فقره سابقه كیفری هستند.

وی با اشاره به ضرورت مطالعه مجازات های بازدارنده گفت: متهمان دستگیر شده به مواد مخدر صنعتی اعتیاد دارند و این افراد در اعترافات خود بیان داشته اند پس از آزادی از زندان قصد سرقت نداشته اند اما وابستگی به مواد مخدر و طرد شدن از سوی خانواده باعث شده تا تن به خلافكاری بدهند.

سردار امیری مقدم گفت: یكی دیگر از مشكلاتی كه به روند رسیدگی و پی گیری پرونده های سرقت خلل وارد می كند ،بی توجهی شهروندان در اعلام شكایت سرقت های خرد به فوریت های پلیسی ۱۱۰ بوده و این درحالی است كه با دستگیری برخی از سارقان خیابانی ، پس از اطلاع رسانی در این باره و درخواست از مردم برای پی گیری شكایت خود ، شاهد افزایش تعداد شكایات و سرقت های انجام شده توسط متهمان هستیم .

فرمانده انتظامی خراسان رضوی خاطر نشان كرد: یكی از موضوع هایی كه باید با مطالعه جدی نسبت به آن بازنگری داشته باشیم مسئله فرهنگ سازی و آمورش مهارت های اساسی زندگی در نهاد خانواده و مدارس است كه كودكان و نوجوانان و جوانان را به قدرت مواجهه با شرایط سخت و مشكلات مجهز می كند.

سردار امیری مقدم گفت: نظم و انضباط عمومی و نهادینه شدن فرهنگ احترام به حقوق اجتماعی همراه با ارتقای احساس امنیت در شهروندان زمینه و بستر شكوفایی و تحقق اقتصاد مقاومتی است و در این صورت انرژی سرمایه های اجتماعی به مسیر صحیح و درست هدایت شده و از هدر رفت سرمایه جلوگیری می كند .

وی تصریح كرد: دور شدن از سبك زندگی اسلامی ، توقع های بیش از حد ، مقایسه های بی جا و ناتوانی در مقابله با مشكلات و همچنین ناآگاهی از مهارت های اساسی زندگی مهم ترین مسائلی هستند كه همراه با مشكلات اقتصادی و بیكاری ... مضاعف شده و پدیده های شومی مانند اعتیاد ، طلاق ، فرار از خانه و در شكل بدیهی تر خود طلاق های عاطفی ، بد حجابی و بداخلاقی رقم می زنند.

 

فرمانده انتظامی خراسان رضوی تاكید كرد: نیازمند ضرورت بازنگری در مقابله و مدیریت بازدارنده ای هستیم كه نه تنها از طریق دستگاه قضائی بلكه از سوی والدین در كانون خانواده و فارغ از شیوه های سخت و قهری اعمال شده و باید در این زمینه اقدام و عمل علمی خود را به سرانجام برسانیم.

وی كاربست رویكردهای اجتماعی پلیس با محوریت آموزش همگانی ، مشاركت های اجتماعی ، برآوردهای علمی ، اطلاع رسانی ، و مشاوره های تخصصی را در این رابطه از ماموریت های خطیر نیروی انتظامی دانست و گفت: سازمان های مسئول ، شهروندان و به خصوص رسانه ها باید در این عرصه پلیس را یاری دهند.

 

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده