ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

قدرت رسانه‌ها در گفتمان‌سازی است

به گزارش خبرنگار مهر، سیدحسین راسخی، ظهر امروز در نخستین جلسه شورای بسیج رسانه در سال جاری اظهار داشت: جزیره ای عمل کردن رسانه ها و نا منسجم عمل کردن آنها به ویژه در استان یزد از آسیب های رسانه است.

وی همچنین با اشاره به مشکلات اقتصادی رسانه ها به ویژه در استان یزد بیان کرد: ناتوانی در زمینه متمرکز کردن رسانه ها در یک نقطه و رفع مشکلات اقتصادی آنها خساراتی به دنبال دارد که نمونه آن را در انتخابات شاهد بودیم.

راسخی تاکید کرد: رسانه های خارجی دائم در حال طرح مسائل خلاف واقع هستند و در صدد ایجاد موج‌های منفی برای کشورند که رسانه های داخلی باید با مدیریت و برنامه ریزی پاسخگوی آنها باشند.

رئیس بسیج رسانه استان یزد با بیان اینکه رسانه ها در حال رصد آرمانها و ارزشهای انقلاب اسلامی هستند، یادآور شد: رسانه های خارجی تلاش می کنند تا در اندیشه مردم و رسانه ها در مسیر ارزش‌ها تحول ایجاد کرده و از این تحول به نفع خود استفاده کنند.

راسخی بیان کرد: البته این رسانه‌ها تا حدی نیز توانسته اند موفق عمل کنند که نمونه را در تاثیرات فرهنگی به ویژه در امر حجاب شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه رسانه ها می خواهند ماهیت و هویت ما را تغییر دهند، افزود: هویت و ارزش ما، انقلاب و دفاع مقدس است اما برخی رسانه های خارجی و متاسفانه برخی از رسانه‌های داخلی در صدد تغییر این هویت هستند.

راسخی با تاکید بر اینکه رسانه های ارزشی باید در این عرصه وارد عمل شوند، عنوان کرد: خوشبختانه ما کمبود رسانه نداریم اما آنچه از نظر ما کمبود به حساب می آید، نداشتن پیام ارزشی و انقلابی از سوی این رسانه ها است.

وی بر لزوم تقویت رسانه های ارزشی و احیای گفتمان‌های ارزشی و انقلابی برای آنها تاکید کرد و گفت: امروز قدرت رسانه در گفتمان سازی است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده