ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دلایل رد لایحه مدارس غیر دولتی

به گزارش خبرگزاری مهر، علي اصغر فاني در نشست صميمي با اعضاي كميسيون آموزش و تقحيقات و فناوري مجلس شوراي اسلامي كه در اردوگاه شهيد باهنر برگزار شده، اظهار كرد: كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي همواره همراه ، همكار و حامي آموزش و پرورش بوده است به گونه اي كه در تصويب لوايح بودجه سنواتي و غني سازي آن و هم چنين قوانين مورداستفاده در آموزش و پرورش پشتيبان نظام تعليم و تربيت بوده است.

وي با اشاره به استفساريه قانون سنجش پذيرش دانشجو در مجلس شوراي اسلامي، تصريح كرد: در گذشته مدارس كشور تبديل به آموزشگاه هاي آزاد و كلاس هاي كنكور شده بود ولي آموزش و پرورش با استناد به سند تحول بنيادين بايد «كانون تربيت محله» باشد و تفسير اين قانون در مجلس شوراي اسلامي مي تواند تعلق خاطر دانش آموز به محيط مدرسه را بيشتر كند.

فاني افزود: دراين استفساريه دانش آموزان به جاي تست زدن وحافظه محوري، بايد مسائل را به طور عميق و اصولي فراگيرند و حلقه واسط بين مدرسه و كانون هاي تربيتي محله باشد.

عضو كابينه تدبير و اميد با اشاره به فعاليت ۲۷ ساله مدارس غيردولتي، خاطرنشان كرد: لايحه مدارس غيردولتي كه قبلا يك بار تمام مراحل آن در مجلس شوراي اسلامي تصويب شده به دليل آن كه شوراي نگهبان قانون اساسي معتقد بود بايد به صورت يك لايحه كامل از طريق دولت به مجلس فرستاده شود، رد شد.

وزير آموزش و پرورش اضافه كرد: آموزش و پرورش نيز با عنايت به نظر شوراي نگهبان، موضوع مدارس غيردولتي را ابتدا در كميسيون اجتماعي و سپس در صحن علني هيئت دولت به تصويب رساند و سپس آن را در قالب يك لايحه به مجلس شوراي اسلامي فرستاد و اميد است نمايندگان مجلس شوراي اسلامي آن را به دليل آن هيچ تغييري نسبت به قبل نداشته است در اسرع وقت تصويب كنند تا مشكلات آموزش وپرورش در اين زميه حل شود.

فاني تأكيد كرد اصلاحيه قانون سنجش پذيرش دانشجو و تصويب لايحه مدارس غيردولتي مي تواند آرامش را به آموزش و پرورش برگرداند.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده