ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آمادگی مدیریت شهری برای تشکیل کارگروه مشترک انتقال راه آهن تهران

به گزارش خبرگزاری مهر، اقبال شاکری درباره پیشنهاد شهرداری تهران درخصوص انتقال راه آهن از شهر تهران اظهار کرد: پیشنهاد انتقال راه آهن تهران تنها در راستای بهبود استانداردهای زیست محیطی، بهبود زندگی شهری برای مردمی که در اطراف خط آهن زندگی می کنند و ایجاد رفاه برای شهروندان مطرح شده است و مدیریت شهری هیچ قصدی برای ایجاد مشکل برای راه آهن نداشته است.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران اعلام کرد: فارغ از جو رسانه ای که اکنون در این خصوص ایجاد شده است، کمیسیون عمران با حضور رئیس شورای شهر جلساتی با راه آهن جمهوری اسلامی داشته است که در خصوص خط آهن داخل شهر گفت و گو شد چرا که کانال خط آهن به ویژه در دو منطقه ۱۷ و ۱۸ باعث گسست اجتماعی شده و بسیاری دسترسی ها را قطع کرده بود.

وی افزود: خط آهن در این مناطق همانند یک نوار باندی بزرگ بود که رها شده و همین وضعیت باعث حضور بزهکاران و آسیب های اجتماعی شده بود به طوری که همزمان با تاریکی هوا مشکلاتی جدی را به همراه داشت .

رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران افزود:پیشنهاد مدیریت شهری سر پوشیده کردن این مسیر بود که با وجود مخالفت های اولیه ،با انجام بحث های زیادی خوشبختانه این اتفاق افتاد و قسمت بالایی مسیر خط آهن به مدیریت شهری واگذار و در شورای شهر مصوبه کردیم تا این محیط به فضای سبز عمومی تبدیل شود.

وی اعلام کرد: ساماندهی فضای راه آهن در منطقه ۱۷ و ۱۸ آغاز شده و این در حالی است که توافق شده تا تعدادی از پارکینگ ها و ایستگاه های این فضا در اختیار راه آهن باشد تا بدین ترتیب شهرداری با ساماندهی ، معضلات فرهنگی و آسیب ها را از بین برده و توسعه متوقف نشود.

رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران با اشاره الگوهای موجود وجود راه آهن در درون شهرهای توسعه یافته دنیا تاکید کرد: بسیاری از ایستگاه های راه آهن در درون شهرها است اما ایستگاه ها، واگن ها و سیستم های حاکم بر آن استاندارد و با نرم های شهری سازگاری دارد و باعث هیچ گونه آسیب اجتماعی و شهری و زیست محیطی نشده است.

شاکری گفت: پیشنهاد کمیسیون عمران و رئیس شورا انتقال ایستگاه راه آهن به حریم تهران و ایجاد خط مترو تا آن ایستگاه است تا مردم بتوانند بدون آلودگی صوتی، مزاحمت اجتماعی و زیست محیطی به راه آهن دسترسی داشته باشند.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه انجام این کارمطالعات لازم است خاطرنشان کرد: مدیریت شهری نگفته است که فردا برویم راه آهن جمع کنیم بلکه باید کمیته راه آهن و مدیریت شهری تشکیل و موضوع تحت بررسی قرار گیرد تا بهترین طرح، نحوه دسترسی و جایابی در آن ارائه شود.

رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه مضرات وضعیت موجود راه آهن بیش از منافع آن است ، تصریح کرد: در حال حاضر مردم به شرایط کنونی عادت کرده اند اما ادامه روند موجود نظر اجتماعی، فرهنگی و زیست محیطی به صلاح نیست از این رو پیشنهاد انجام مطالعات جامع در خصوص انتقال ایستگاه راه آهن به حاشیه تهران را در دستور کار داریم.

وی خاطرنشان کرد: به هیچ عنوان در خصوص انتقال راه آهن تهران، موضوع را تحمیل نکرده ایم بلکه معتقدیم باید مطالعات این کار به عنوان اقدامی ارزشمند، انجام شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده