ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بدهی ۴ میلیاردی برای آب و گاز کهریزک خرید ماهیانه ۸۰۰میلیون دارو

به گزارش خبرنگار مهر حسن احمدی در نشست خبری امروز در مورد فعالیت های آسایشگاه کهریزک گفت: در حال حاضر ۱۷۵۰ سالمند معلول در ۲۲ بخش آسایشگاه کهریزک نگهداری می شوند. همچنین شعبه ۲ آسایشگاه کهریزک در محمد شهر کرج راه اندازی شده است که به ۶۷۰ نفر نیز در این مرکز خدمات ارائه می شود و در مجموع آسایشگاه کهریزک ۲۴۰۰ مددجو از اقشار مختلف تحت پوشش دارد.

وی به طرح های مختلف نگهداری در منزل، ارائه خدمات روزانه و همچنین نگهداری شبانه روزی سالمندان اشاره کرد و گفت: هدف ما این است که سالمندان در خانه های خود مراقبت شوند و بر همین اساس در کرج ۱۱۵ خانواده تحت مراقبت تیم های سیار ما هستند که هزینه نگهداری در منزل برای سالمندان ۵۰۰ هزار تومان است در حالی که اگر در آسایشگاه نگهداری شوند یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان باید برای آنها ماهیانه هزینه شود.

۸۶ درصد درآمدهای کهریزک مردمی است

احمدی با اشاره به اینکه ۸۶ درصد درآمدهای ما مردمی است، گفت: ۱۴ درصد نیز کمک هایی است که از سوی نهادهای مختلف مانند بهزیستی و امداد در ازای معرفی هر مددجو به کهریزک پرداخت می شود به طوری که بهزیستی ۵۰۰ هزار تومان و کمیته امداد در ازای هر مددجو ۶۰ هزار تومان پرداخت می کند.

وی گفت: ۲۰۰ نفر در کل موسسه کهریزک از بهزیستی و کمیته امداد معرفی شدند که ما در ازای نگهداری آنها یارانه دریافت می کنیم.

مدیرعامل موسسه خیریه کهریزک از فعالیت درمانگاه تخصصی جواد الائمه (ع) نیز خبر داد و ادامه داد: این درمانگاه در افسریه واقعه شده که روزانه بیش از هزار نفر را ویزیت می کند.

وی همچنین به برنامه های فرهنگی کهریزک اشاره کرد و تصریح کرد: برگزاری کلاس های آموزشی، قرآنی، کارگاههای خیاطی، پل سازی، قالیبافی  و ... از جمله اقداماتی است که در موسسه کهریزک انجام می شود.

احمدی در مورد مشکلات موسسه نیز گفت: بزرگترین مشکل ما حامل های انرژی آب و گاز هستند به طوری که در حال حاضر ۴ میلیارد تومان برای آب و گاز بدهکار هستیم در حالی که این پول می تواند صرف بالا بردن کیفیت ارائه خدمات به مددجویان شود.

وی از مجلس و دولت خواست در راستای رفع مشکل حامل های انرژی، انرژی این موسسه قوانینی را برای تخصیص تصویب کنند.

مدیرعامل موسسه خیریه کهریزک همچنین به مشکلات دارویی کهریزک نیز اشاره کرد و افزود: ماهیانه حدود ۸۰۰ میلیون تومان صرف خرید دارو می شود که از دولت می خواهیم به نحوی بتواند سوبسید و یا تخفیف برای خرید دارو انجام دهد بخصوص داروهای بیماران ام اس که بسیار گران است.

احمدی تصریح کرد: در گذشته جلسه ای با مسئولان وزارت بهداشت برای رفع مشکلات دارویی مان برگزار کردیم اما متاسفانه نتیجه ای در بر نداشت.

وی یکی دیگر از مشکلات کهریزک را خرید پوشک برای سالمندان عنوان کرد و اظهار داشت: در سال حدود یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای خرید پوشک هزینه می کنیم و نیاز داریم که دولت کمک حال ما نیز در این بخش باشد.

یارانه ۲۶۰۰ مددجو در موسسه کهریزک پرداخت نمی شود

مدیرعامل موسسه خیریه کهریزک از عدم پرداخت یارانه ۲ هزار و ۶۰۰ مددجوی سالمند در موسسه کهریزک خبر داد و گفت: دولت تاکنون برای هیچ یک از مددجویان یارانه ای پرداخت نکرده و در این خصوص مکاتبات زیادی انجام داده ایم اما به نتیجه نرسیده ایم در حالی که ۳۵۰ نفر از مددجویان ما از خیابان جمع آوری شده و از طریق دادگاه به ما معرفی شده اند و هیچ هویتی ندارند.

وی با تاکید بر اینکه دولت ها هیچ کاری برای رفع مشکلات ما انجام نداده اند، گفت: با نمایندگان مجلس رایزنی کرده ایم که آنها قول دادند ولی عملیاتی نشد.

احمدی از پرداخت ماهیانه ۶۰۰ میلیون تومان برای بیمه کارکنان موسسه کهریزک خبر داد و افزود: دولت می تواند در پرداخت بیمه کمک کند و برای ما معافیت هایی را ایجاد نماید چون فعالیت ما در راستای اقدامات دولت است و کار دولت را انجام می دهیم و دولت نیز باید به ما کمک کند.

مدیرعامل موسسه خیریه کهریزک با تاکید بر اینکه هزینه های موسسه کهریزک در ماه ۳ میلیارد تومان است، گفت: این مبلغ از طریق کمک های نقدی و غیرنقدی و کمک های نیکوکاران تامین می شود.

وی گفت: در سطح شهر تهران ۴۰ دفتر داریم که ماهیانه ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان کمک مردمی جمع آوری می شود.

در سال حدود ۲۰۰ نفر پذیرش می شوند

مدیرعامل موسسه خیریه کهریزک در مورد پذیرش مددجویان جدید نیز اظهار داشت: بر اساس فوت مددجویان که ماهیانه ۱۰ تا ۱۲ نفر فوت می کنند افراد جدید جایگزین می شوند به طوری که در سال حدود ۲۰۰ نفر پذیرش مددجوی جدید داریم.

احمدی از شهرداری درخواست کرد: تا زمین های در اختیار موسسه کهریزیک قرار داد تا ما بتوانم خدمات روزانه به سالمندان ارائه دهیم.

وی به کمک موسسه کهریزک به خیریه های دیگر نیز اشاره کرد و تصریح کرد: در ایام مختلف سال به خصوص در روز عید قربان گوشت به تمام ایران پخش می کنیم.

مدیرعامل موسسه خیریه کهریزک از کمک ایرانیان مقیم خارج از کشور نیز به موسسه کهریزک خبر داد و گفت: در گذشته این کمک ها اتفاق می افتاد اما به دلیل تحریم ها در حال حاضر این اتفاق رخ نمی دهد که امیدواریم به زودی این امر محقق شود.

وی از راه اندازی بخش نگهداری کودکان معلول ذهنی در آسایشگاه کرج خبر داد و تاکید کرد: در حال حاضر ۱۰۰ کودک معلول ذهنی به صورت شبانه روزی در این مرکز نگهداری می شوند و ۸۰ نفر را نیز در روز خدمات ارائه می دهیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X