ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

در وضع قوانین دچار بی قانونی شدیم

به گزارش خبرگزاری مهر، احمد دنیا مالی در دویست و پنجاه و نهمین جلسه شورا گفت: امروزه از سوی مردم درخواست های متعددی برای احقاق حقوق مکتسبه خود مطرح می شود حقوقی که سال ها زیر پا گذشته شده است.

وی ادامه داد: به عنوان مثال طرح تملک اراضی اطراف حرم عبدالعظیم که سابقه آن به سه دهه قبل باز می گردد مطرح می شود اما در این مدت املاک مردم است که فریز شده و آنان هیچ گونه امکانی و گزینه ای ندارند. این در حالی است که طبق قانون وقتی ۵ سال از زمان اجرای طرحی بگذرد و آن طرح اجرا نشود مردم حق دارند پروانه ساخت و ساز برای املاکشان بگیرند و یا خرید و فروش کنند. این در شرایطی است که بسیاری از این مردم افراد بی بضاعت و یا زنان سرپرست خانوار هستند.  

دنیا مالی افزود: ما باید تکلیف این گونه افراد را مشخص کنیم، امروزه در شهر تهران پروژه های عمرانی زیادی در نظر گرفته شده است که متاسفانه به نظر می رسد ما خودمان نیز دچار بی قانونی شده ایم.

دنیا مالی گفت: طرح تفصیلی جدید، تغییر کاربری های مداوم همه به نوعی سبب شده تا مردم سرگشته و بعضا متضرر شوند. اینگونه نمی شود قانون وضع کرد قانونی که سبب پایمال شدن حقوق مردم شود.

رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل با بیان اینکه در حال حاضر از وضع موجود شهر خبر نداریم گفت: قوانین بدون توجه به ظرفیت ها و وضع موجود شهر نباید وضع شوند چرا که مشکل ایجاد می کند و عمدتا این مشکل ها هم برای اقشار ضعیف است. بنابراین طرح های که تصویب می کنیم اگر گشایشی ایجاد نمی کنند لااقل تنگنا ایجاد نکنند.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X