کلید حل بسیاری از مشکلات رسانه‌ای، پایبندی به میثاق‌های حرفه‌ای است

کلید حل بسیاری از مشکلات رسانه‌ای، پایبندی به میثاق‌های حرفه‌ای است فرهنگ > رسانه - حسین انتظامی پایبندی به میثاق‌های حرفه‌ای را کلید حل بسیاری از مشکلات رسانه‌ای در کشور دانست و گفت: «اعتمادسازی» از جمله مهم‌ترین اصول حرفه‌ای و اخلاقی برای تحقق رسالت‌های رسانه‌ای است.

به گزارش روابط عمومی معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که همزمان با خجسته میلاد امام حسین(ع) و اعیاد شعبانیه به بازدید از پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه «شفقنا» رفته بود، ضمن دیدار با تحریریه و گفتگو با مدیران و خبرنگاران این مجموعه، با اشاره به شرایط ویژه منطقه و جهان اسلام، نقش این رسانه را در روشنگری حقیقی بدور از تنش آفرینی های قومی - مذهبی بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: شفقنا می تواند ضمن تقویت رابطه مناسب میان کشورهای اسلامی، به وحدت جهان اسلام که در حال حاضر، مهمترین نیاز منطقه و امت اسلامی است، کمک کند.

انتظامی در خصوص فعالیت های خارج از کشور این رسانه نیز با تاکید مجدد بر وحدت آفرینی و پرهیز از نگاه های قومی - مذهبی در انتشار اخبار و تحلیل های مدنظر، از حضور موثر و مناسب این رسانه در کشورهای همسایه و برخی کشورهای جهان اسلام تقدیر کرد.

وی تقویت زبان های خارجی، اطلاع رسانی به هنگام و دقیق در کنار ارائه تحلیل های روز در موضوعات اصلی جهان اسلام و پرهیز از نگاه فرقه ای و ایجاد تنش در میان اقوام را از جمله مواردی دانست که به تقویت جایگاه رسانه در بعد بین المللی کمک خواهد کرد.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با بیان اینکه، کلید حل بسیاری از مشکلات رسانه ای در کشور، پایبندی به میثاق های حرفه ای است، تاکید کرد: اگر میثاق های اخلاقی در رسانه های ما توسعه پیداکند، بسیاری از مشکلات فضای رسانه ای حل می شود. ضمن اینکه حل مسائل میان مردم، حاکمیت و رسانه ها، تنها با اتکا به رفتار حرفه ای و صنفی امکان پذیر است که «اعتمادسازی» از جمله مهمترین اصول برای تحقق رسالت های رسانه ای در کشور است.

وی در همین زمینه، ایجاد خواهرخواندگی میان رسانه های داخلی و خارجی، تجهیز مناسب رسانه ها به ابزار روز و افزایش دانش روزنامه نگاری را در تاثیرگذاری بیشتر رسانه های داخلی بر فضای رسانه ای منطقه و جهان موثر دانست.

۵۷۵۷

کلید واژه ها: مطبوعات - رسانه - حسین انتظامی -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کلید حل بسیاری از مشکلات رسانه‌ای، پایبندی به میثاق‌های حرفه‌ای است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرآنلاین-فرهنگ منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X