ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

برگزاری همایش ملی «مخاطرات و رسانه»

 اولین همایش ملی «مخاطرات و رسانه» 29 اردیبهشت به همت انجمن مخاطره‌شناسی ایران برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، دبیر علمی این همایش با اعلام مطلب بالا، هدف از برگزاری این همایش را لزوم توجه رسانه‌ها به پوشش خبری و آگاهی‌بخشی اخبار مخاطرات، برجسته‌سازی انواع مخاطرات، ابعاد گوناگون و مخاطرات ثانویه محتمل ناشی از آن‌ها، بررسی عملکرد و نحوه بازنمایی اخبار مخاطرات در رسانه‌های کشور نیز چالش‌های پیش روی روزنامه‌نگاری بحران، همچنین ضرورت توانمندسازی رسانه‌ها در این شاخه از روزنامه‌نگاری عنوان کرد.

دکتر «پروانه پیشنمازی» افزود: «خط مشی گذاری رسانه‌ای در زمینه مخاطرات»،‌ «نقش رسانه‌ها در کاهش مخاطرات»، «بررسی چالش‌ها و موانع پوشش رسانه‌ای مخاطرات»، «ویژگی‌های خبرنگاران تخصصی حوزه مخاطرات»، «شبکه‌های اجتماعی و اطلاع‌رسانی مخاطرات»، «جایگاه رسانه ملی در پوشش خبری مخاطرات»، «مروری بر تجارت پوشش خبری مخاطرات در رخدادهای پیشین ایران و تجزیه و تحلیل نقاط ضعف و قوت آن‌ها»، «مدل‌های کارآمد برای پوشش خبری مخاطرات»، «مخاطب‌شناسی رسانه‌ای از مخاطرات»، «جامعه‌شناسی اصحاب رسانه در زمینه مخاطرات»، «تأثیر مخاطرات در تحول رسانه»، «نقش اپلیکیشن‌های گوشی‌های هوشمند در مخاطرات یا کاربست تکنولوژی‌های نوین رسانه‌ای در زمینه مخاطرات» و «نمادپردازی از مخاطرات در رسانه‌ها» از محورهای اصلی این همایش است.

وی خاطرنشان کرد: در این همایش علاوه بر ارائه مقالات توسط محققان و پژوشگران، اساتید برجسته و پیشروی ارتباطات خطر و بحران مثل آقایان دکتر حسن خجسته، مهدی محسنیان راد و اکبر نصر‌اللهی و نیز اساتید پیشکسوت عرصه مخاطرات از جمله آقایان دکتر ابراهیم مقیمی، دکتر عباس استاد تقی‌زاده و مهدی زارع به عنوان سخنرانان کلیدی حضور خواهند داشت.

اولین همایش مخاطرات و رسانه روز چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395 در دانشکده جغرافیای دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت عصر ایران-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X