جبهه پیشرو عربی برای حمایت از مقاومت و آزادسازی فلسطین اعلام موجودیت کرد

به گزارش ایرنا، همزمان با اعلام رسمی موجودیت جبهه پیشروعربی تاکید شد که « نجاح واکیم» نماینده سابق پارلمان و رئیس حزب جنبش مردم لبنان به عنوان رئیس و سخنگوی این جبهه انتخاب شده است.
در بیانیه تاسیسی با اعلام اسامی اعضای کمیته اجرائی جبهه پیشرو عربی آمده است که مقر اصلی این جبهه در بیروت پایتخت لبنان و مقر دوم آن در تونس قرار دارد.
بیانیه تاسیسی جبهه پیشرو عربی در پایان نشست سه روزه تعدادی از احزاب ، سازمان و شخصیت های عربی که امروز در بیروت پایان یافت، صادر شد.
در این بیانیه آمده است: هدف هجمه خطرناک و وحشیانه امپریالیسم و مرتجعان علیه امت عربی به ویژه سوریه نابود کردن کشورهای عربی و تقسیم و تجزیه آنها و ایجاد رژیم های طائفه ای و نابود کردن همه دستاوردهای علمی ، فرهنگی ، اقتصادی و اجتماعی و از بین بردن تمدن ، ارزش ها و فرهنگ امت عربی است و جبهه پیشرو عربی برای مقابله با این هجمه شکل گرفته است.
« حمایت از مقاومت در رویاروئی با دشمن صهیونیستی ، ترویج فرهنگ مقاومت برای آزادسازی فلسطین و همه سرزمین های عربی اشغال شده توسط دشمن صهیونیستی، مقابله با هرگونه مداخله امپریالیسم در امور عربی و مبارزه برای تحقق اصل آزادسازی ملی و قومی در جهان عرب » از جمله اهداف و مبانی جبهه پیشرو عربی اعلام شده است.
در این بیانیه تصریح شده است: طرح های تکفیری و طائفه ای روی دیگر سکه استعمار و صهیونیسم است زیرا هدف آنها نابود کردن کشورهای عربی و آینده آنها است».
جبهه پیشرو عربی تاکید کرده است که مقابله با تروریسم و اندیشه سیاه تکفیری و کسانی که این اندیشه و بذرهای تفرقه ، جدائی و تخلف را در میان ملت های عربی کاشته اند و رسوا کردن اهداف آنها برای از بین بردن فرهنگ و تمدن عربی از جمله اصول و اهداف آن است.
دربیانیه این جبهه با تاکید براهمیت برقراری دموکراسی و ایجاد آزادی و مساوات در همه کشورهای عربی خاطرنشان شده است: باید اندیشه و ارزش های پیشرو را برای جلوگیری از توطئه های صهیونیستی – آمریکائی و ابزار و وابستگان آنها و سوء استفاده آنها از دین برای تحقق اهداف مشکوک ، منافع و طمع ورزیشان گرفت.
دراین بیانیه بر« تضمین حاکمیت ملت های عرب بر منابع و ثروت های ملی خود» ، « همپیمانی با گروه های پیشرو مخالف امپریالیسم ، صهیونیسم و مرتجعان در سراسر جهان» و « حل بحران سوریه از طریق گفت وگوهای سوری – سوری و بدون مداخله خارجی» تاکید شده است.
جبهه پیشروعربی با بیان اینکه « فلسطین قضیه اصلی و مرکزی امت عربی و رژیم صهیونیستی تهدیدی برای امنیت همه ملت های عربی است»، بر یکپارچه سازی و همراهی گروه های آزادیبخش عربی با مبارزه ملت فلسطین برای آزاد سازی سرزمین فلسطین وتحقق آرزوی آنها برای بازگشت به وطن ( فلسطین) تاکید کرده است.
خاورم ** 1324

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جبهه پیشرو عربی برای حمایت از مقاومت و آزادسازی فلسطین اعلام موجودیت کرد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X