ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جبهه پیشرو عربی برای حمایت از مقاومت و آزادسازی فلسطین اعلام موجودیت کرد

به گزارش ایرنا، همزمان با اعلام رسمی موجودیت جبهه پیشروعربی تاکید شد که « نجاح واکیم» نماینده سابق پارلمان و رئیس حزب جنبش مردم لبنان به عنوان رئیس و سخنگوی این جبهه انتخاب شده است.
در بیانیه تاسیسی با اعلام اسامی اعضای کمیته اجرائی جبهه پیشرو عربی آمده است که مقر اصلی این جبهه در بیروت پایتخت لبنان و مقر دوم آن در تونس قرار دارد.
بیانیه تاسیسی جبهه پیشرو عربی در پایان نشست سه روزه تعدادی از احزاب ، سازمان و شخصیت های عربی که امروز در بیروت پایان یافت، صادر شد.
در این بیانیه آمده است: هدف هجمه خطرناک و وحشیانه امپریالیسم و مرتجعان علیه امت عربی به ویژه سوریه نابود کردن کشورهای عربی و تقسیم و تجزیه آنها و ایجاد رژیم های طائفه ای و نابود کردن همه دستاوردهای علمی ، فرهنگی ، اقتصادی و اجتماعی و از بین بردن تمدن ، ارزش ها و فرهنگ امت عربی است و جبهه پیشرو عربی برای مقابله با این هجمه شکل گرفته است.
« حمایت از مقاومت در رویاروئی با دشمن صهیونیستی ، ترویج فرهنگ مقاومت برای آزادسازی فلسطین و همه سرزمین های عربی اشغال شده توسط دشمن صهیونیستی، مقابله با هرگونه مداخله امپریالیسم در امور عربی و مبارزه برای تحقق اصل آزادسازی ملی و قومی در جهان عرب » از جمله اهداف و مبانی جبهه پیشرو عربی اعلام شده است.
در این بیانیه تصریح شده است: طرح های تکفیری و طائفه ای روی دیگر سکه استعمار و صهیونیسم است زیرا هدف آنها نابود کردن کشورهای عربی و آینده آنها است».
جبهه پیشرو عربی تاکید کرده است که مقابله با تروریسم و اندیشه سیاه تکفیری و کسانی که این اندیشه و بذرهای تفرقه ، جدائی و تخلف را در میان ملت های عربی کاشته اند و رسوا کردن اهداف آنها برای از بین بردن فرهنگ و تمدن عربی از جمله اصول و اهداف آن است.
دربیانیه این جبهه با تاکید براهمیت برقراری دموکراسی و ایجاد آزادی و مساوات در همه کشورهای عربی خاطرنشان شده است: باید اندیشه و ارزش های پیشرو را برای جلوگیری از توطئه های صهیونیستی – آمریکائی و ابزار و وابستگان آنها و سوء استفاده آنها از دین برای تحقق اهداف مشکوک ، منافع و طمع ورزیشان گرفت.
دراین بیانیه بر« تضمین حاکمیت ملت های عرب بر منابع و ثروت های ملی خود» ، « همپیمانی با گروه های پیشرو مخالف امپریالیسم ، صهیونیسم و مرتجعان در سراسر جهان» و « حل بحران سوریه از طریق گفت وگوهای سوری – سوری و بدون مداخله خارجی» تاکید شده است.
جبهه پیشروعربی با بیان اینکه « فلسطین قضیه اصلی و مرکزی امت عربی و رژیم صهیونیستی تهدیدی برای امنیت همه ملت های عربی است»، بر یکپارچه سازی و همراهی گروه های آزادیبخش عربی با مبارزه ملت فلسطین برای آزاد سازی سرزمین فلسطین وتحقق آرزوی آنها برای بازگشت به وطن ( فلسطین) تاکید کرده است.
خاورم ** 1324

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده