ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وضعيت پرداخت حقوق ايثارگران در دستور كار قرار دارد

 محمد حسين كفراشی مشاور وزير و مدير كل امور شاهد و ايثارگران وزارت آموزش و پرورش در گفت و گو با خبرنگار   حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان ، در خصوص تخصيص اعتبارات به خانواده شهدا و ايثارگران گفت:بر اساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش از طرف بنياد شهيد مورد حمايت هستيم و اميدواريم امسال بودجه بيشتری به اين سازمان اختصاص پيدا كند.
مدير كل امور شاهد و ايثارگران عنوان كرد:كمبود نيروی انسانی مجرب،عدم وجود فضا و تجهيزات مناسب از جمله مشكلات فعلی سازمان است كه لازم است رسيدگی و توجه بيشتری به مدارس شاهد شود تا فعاليت های سازمان موثرتر واقع شود.
كفراشی يادآور شد:طبق ماده ٥١ جامع خدمات رسانی به ايثارگران،كليه دستگاه های اجرايی مشمول اين قانون موظفند به خانواده شهدا و جانبازان بالاتر از ٢٥ درصد‏  به مبلغی معادل حداقل حقوق كاركنان دولت را كه هر سال تعلق گیرد به صورت ماهيانه پرداخت کنند.
وي تصريح كرد:اين قانون بايد از سال ٩٢  به اجرا در می آمد اما تنها در برخی وزارتخانه ها اجرا شد و آموزش و پرورش نيز پيگيري های لازم را در اين خصوص انجام داده است.
مدير كل امور شهدا و ايثارگران خاطرنشان کرد:مكاتباتی با سازمان مديريت انجام شده  ولی چون تاکنون ٢٥ هزار نفر از افراد تحت پوشش ایثارگر داريم از لحاظ اعتبارات مالی با مشكلاتی مواجه شده ایم كه اميدواريم سازمان مديريت همكاری بيشتری در اين خصوص داشته باشد.
انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت باشگاه خبرنگاران-همه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده