ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بیمه ها پا به پای وزارت بهداشت حرکت کنندجذب ۱۱ هزار پرستار

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد میرزابیگی با بیان اینکه امروز، کشور تبدیل به یک کارگاه بزرگ فعالیت در حوزه سلامت شده است، اظهار کرد: سالها در قوانین مختلف مثل  برنامه های چهارم و پنجم توسعه به کاهش سهم هزینه های  مردم از نظام سلامت اشاره می شد و طبق قوانین برنامه چهارم و پنجم توسعه، وزارت بهداشت و درمان موظف بوده است پرداخت هزینه های مردم را در حوزه بهداشت و درمان به زیر ۳۰ درصد برساند همچنین مقام معظم رهبری هم فرمودند کاری کنید که مردم در زمان بیماری جز رنج بیماری، رنج دیگری نداشته باشند که اجرای این فرمایش و آن قوانین تقریبا تبدیل به آرزو شده بود.

وی اظهار کرد: وزیر پرتلاش بهداشت توانستند موضوع سلامت را به قدری برجسته کنند که جزو اولویت های دولت قرار گیرد و باعث اجرای قوانین، عمل به فرامین مقام معظم رهبری  و سربلندی دولت یازدهم در حوزه سلامت شدند.

معاون پرستاری وزارت بهداشت، در ادامه گفت: اجرای این طرح ابعاد مختلفی دارد و کاهش هزینه مردم در مراکز درمانی فقط نمود بارز و ملموس آن است به طور مثال یکی از شقوق طرح تحول در حوزه بهداشت این است که  تا قبل از این در روستاها نظام بهداشتی داشتیم ، اما در حاشیه شهرها که فرد از روستا به شهرمی آید نظام بهداشتی درمانی برای حاشیه نشینان تعریف نشده بود. 

وی افزود: در این دوره از وزارتخانه بود که حاشیه نشین ها مورد توجه قرار گرفتند و در حوزه معاونت بهداشت  این وزارت خانه برنامه های مفصلی  برای آنها تدارک دیده شده است.

وی افزود: سطح و عمق طرح تحول نظام سلامت به قدری است که  فرهنگ جامعه نیاز دارد پا به پای پیشرفت آن، به درستی خبردار شود و اطلاع رسانی کامل و کافی صورت گیرد تا مردم عزیز این طرح را از جهات مختلف بشناسند.

میرزابیگی در ادامه ضمن اشاره به اعزام تعداد زیادی متخصص به مناطق دوردست، بکارگیری پرستاران و ماماها در بیمارستان ها و شبکه های بهداشتی و درمانی، بهبود هتلینگ و بازسازی بخش ها و راه اندازی بخش های جدید در بیمارستان ها، به عنوان بخشی دیگر از دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت عنوان کرد و افزود: در طرح تحول نظام سلامت فقط در حوزه پرستاری در سال گذشته ۱۶ هزار پرستار در بیمارستان ها بکارگیری شدو امسال نیز از سهمیه ۱۶ هزار و ۲۰۰ هزار نیروی بهداشتی درمانی جهت استخدام، تعداد ۱۱ هزار نفر از آنها از گروه پرستاری هستند و به صورت پیمانی استخدام می شوند.

معاون پرستاری وزارت بهداشت ادامه داد: از  ابتدای تشکیل دولت یازدهم نیز همدلی و هم گرایی خوبی به ویژه در وزارت بهداشت وجود داشت و نمایندگان مجلس نیزبه حرکت قطار طرح تحول سلامت کمک زیادی کردند و امیدوارم باتوجه به انتخاب چهره های جدید در مجلس دهم، روند توفیق طرح تحول ادامه یابد.

میرزابیگی خاطرنشان کرد: لازم است بیمه ها تحرک خیلی بیشتری داشته باشند و پا به پای وزارت بهداشت، مجلس و دولت حرکت کنند و شیرینی طرح تحول سلامت را به کام کارکنان نظام سلامت اعم از پرستاران، پزشکان و پیراپزشکان تلخ نکنند.

[ منبع این خبر سایت مهر-سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-سلامت منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده