ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

احساس منفی جوانان نسبت به آینده با اجرای برجام از بین رفته است

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، محمدرضا رستمی روز یکشنبه در نشست «جوان، صلح و امنیت» افزود:‌ سه واژه جوان، صلح و امنیت یک نقطه اشتراک مهم دارند و آن نگاه به آینده است.
وی با بیان اینکه در این سه مفهوم، حیات و سرزنده بودن مولفه اصلی است، افزود: ‌بدون صلح، امنیت میسر نیست و آن چیزی که این واژه را به یکدیگر گره زده رو به آینده بودن است.
معاون وزیر ورزش گفت:‌ در مقابل این مفاهیم، جنگ و خشونت وجود دارد که ابزار قدرت نمایی برای برخی جوامع شناخته شود.
رستمی افزود: ‌در هر جامعه ای که خشونت و جنگ آغاز می شود، بیشترین کسانی که به آنها آسیب می رسد، کودکان، نوجوانان و جوانان هستند و ناامیدی، تردید و غم را برای آنها به ارمغان می آورد.

** جوان نقطه افراط گرایی نیست
وی گفت:‌ برخلاف تصوری که وجود دارد مبنی بر اینکه جوان نقطه افراطی گرایی است، جوان انعطاف پذیر است و به احترام متقابل و اعتماد به یکدیگر و مشارکت برای ساختن جامعه ای بهتر اعتقاد دارد.
معاون وزیر ورزش در بخش دیگری سخنان خود تصریح کرد:‌ البته ایجاد توسعه و امنیت، نیازمند ویژگی هایی است که باید جوانان بیاموزند.
رستمی افزود: ‌تعامل موثر و گفت وگو با جامعه یکی از این ویژگی های مهم است.

** علت رجوع جوانان به فضای مجازی وجود آزادی بیان است
وی با بیان اینکه 89 درصد از کاربران فضای مجازی را جوانان تشکیل می دهند، گفت:‌ علت اصلی رجوع جوانان به فضای مجازی این است که امکان گفت وگوی موثر، نقد کردن، آزادی بیان، ورود و خروج از گروه ها وجود دارد و از این روست که جوانان راغب هستند در فضای مجازی حضور یابند.
رستمی، ویژگی جوانان در حل مساله را یکی دیگر از ویژگی های جوانان دانست و افزود: دلیل اینکه جوانان خلاق هستند آن است که راه حل های مشکلات را پیدا می کنند و برای اینکه بتوانند با طرف مقابل تعامل پیدا کنند راهی را پیدا می کنند تا دو طرف احساس برد - برد داشته باشند.
رستمی افزود: جوانان به ریسک های معقول و متعادل تن می دهند که این موضوع سبب بروز صلح می شود.
معاون ساماندهی امور ورزش و جوانان، یکی دیگر از ویژگی و خصلت جوانان را صمیمیت، دوستی، عشق و محبت دانست و گفت:‌ این خصلت دامنه نوع دوستی را بزرگ تر می کند و مشارکت حداکثری جوانان در جوامع سبب بروز صفا و دوستی می شود.
رستمی ادامه داد:‌ معاونت جوانان وزارت ورزش به منظور افزایش مشارکت جوانان در جامعه، فعالیت های زیادی انجام داده از جمله حمایت و توانمندسازی تشکل های مردم نهاد که در حوزه جوانان فعال هستند.
به گفته رستمی، تشکل های مردم نهاد واسط خوبی برای جامعه، حاکمیت، جامعه و جهان هستند تا آن چیزی که برای منافع ملی کشور مطلوب است را مهیا کنند.
معاون وزیر ورزش افزود:‌ همانطور که خشونت به ضرر جوانان است، صلح و امنیت برای آنان مطلوب است، زیرا وجود صلح و امنیت و اشتغال پایدار و در ادامه تامین مسکن و تحصیلات، به امنیت اجتماعی منجر می شود.

** برجام بزرگترین شاهکار مدیریتی دهه گذشته در کشور بود
وی درمورد فعالیت های دولت یازدهم گفت: باید به دولت تبریک گفت که با انتخاب انسان های بسیار هوشمند، جلوی جنگ طلبی برخی جهانیان را گرفت.
رستمی ادامه داد:‌ تیم مذاکره کننده ایران از تمام قدرت عاقله در گفت وگوهای استفاده کرد و جلوی جنگ طلبی را گرفت.
معاون وزیر ورزش گفت: برجام بزرگترین شاهکار مدیریتی دهه گذشته کشور بوده است.
وی ادامه داد:‌ براساس آمار، پیش از به فرجام رسیدن برجام، احساس ناکامی در میان جوانان 2.5 برابر بیشتر از میزانی بود که آنان تاکنون تجربه کرده بودند.
رستمی افزود: ‌همچنین احساس منفی نسبت به آینده بسیار زیاد بود اما اکنون شاهد وجود این احساس منفی در میان افراد جامعه نیستیم.
رستمی گفت:‌ امیداریم جوانان شاهد اثرات اقتصادی برجام باشند.
نشست «جوان، صلح و امنیت» به همت معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان و انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحد در سالن شیخ انصاری دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران برگزار شد.
اجتمام(3)** 3377 ** 6084 ** 3061 ** 1071

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده