ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ترویج گفتمان قرآنی؛ دستاورد فرهنگی مسابقات قرآن

  a href='http://zekr.tebyan.net'قرآن/a

احمد سالک، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: مسابقات بین المللی قرآن کریم  فضایی برای ترویج و گسترش فرهنگ قرآنی و اسلامی در جهان است.

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری مهر، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه از آثار و برکات مسابقات قرآن کریم به زانو در آمدن فرهنگ و تفکر تکفیری و داعشی است، گفت: این مسابقات  فضایی برای ترویج و گسترش فرهنگ قرآنی و اسلامی در جهان است.

احمد سالک با اشاره به اینکه  یکی از رسالت های جمهوری اسلامی ایران بستر سازی برای انس عمیق ملتها با قرآن کریم است، گفت: از نتایج این امر تربیت انسانهای صالح برای اسلام و انقلاب است.

وی برگزاری مسابقات بین المللی قرآن کریم  را بهترین موقعیت برای ایجاد انس عمیق ملت ها با قرآن دانست و  افزود: در طول پیروزی انقلاب اسلامی هر ساله شاهد برگزاری این مسابقات در کشور هستیم و خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران در جهان درخشش ویژه ای در گسترش فرهنگ و تعالیم قرآنی و اسلامی داشته است.

رئیس فراکسیون روحانیت مجلس نهم با اشاره به اینکه یکی از راه های مقابله با فرهنگ تکفیری آشنا کردن کشورهای اسلامی و به خصوص جوانان با عمق تعالیم قرآن کریم است افزود: باید در مسابقات قرآن کریم علاوه برقرائت، رو خوانی  و ترتیل، مفاهیم ومضامین قرآن کریم نیز تبیین شود تا شاهد تربیت انسان های اسلامی و قرآنی در جهان اسلام باشیم.

وی با اشاره به ضرورت آشنایی جوانان با قران و عترت افزود: اگر اقشار مختلف و به ویژه نسل جوان با مفاهیم قرآن آشنا شود به راحتی تسلیم تفکرات وهابی و تکفیری نخواهند شد، چرا که فرهنگ اسلام توأم با منطق الهی و انسانی است در حالی که منطق تکفیری و داعشی جنگ و خونریزی را در پی دارد.

حجت الاسلام سالک با تأکید بر اینکه مکتب قرآن تربیت انسان های مخلص و الهی را به عهده دارد افزود: اسلام تأکید به رعایت حقوق هم نوع خود دارد در حالی که تفکر تکفیری تجاوز به حقوق انسانیت را محور فعالیتهای  خود قرار داده است.

وی قتل و جنایت تکفیری ها در جهان را عامل تجاوز به حقوق احاد ملت ها دانست و افزود: سربریدن ها، کشتار و جنایت های این افراد در جهان بی نظیر است در حالی که چنین جنایتهایی از دامن اسلام به دور است.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی با اشاره به اینکه اسلام از حرکت های حیوانی تکفیری براعت می جوید افزود: تکفیری ها انسان های گمراهی هستند و تنها راه آگاه سازی ملت ها و به ویژه جوانان برای جلوگیری از گرویدن به تفکر وهابی تبیین فرهنگ و مفاهیم قرآن کریم است.

وی فرهنگ قرآن کریم را عامل بیداری ملت ها دانست و افزود: اگر از طریق فضای مسابقات بین المللی قرآن کریم آگاه سازی در این خصوص صورت گیرد شاهد رشد عقول ملتها و گسترش ایمان و بصیرت در جهان اسلام خواهیم شد.

وی به مدیریت حداکثری در مسابقات قرآن کریم اشاره و با بیان این مطلب که باید از مدیریت ظاهری و حداقلی فاصله بگیریم افزود: این مسابقات فضای تعقل وتفکر را فراهم کرده و از طریق آن می توان گفتمان قرآنی را در جهان جاری و ساری ساخته و منجر به  گسترش  بیداری اسلامی شد.

منتخب مجلس دهم با تشکر از مدیریت سازمان اوقاف و امور خیریه در برگزاری سی و سومین دوره مسابقات قرآن کریم افزود: این مسابقات بهترین وسیله برای مقابله با فرهنگ تفکیری، وهابیت و ظالمان جهان است بنابر این نباید تنها به قرائت صرف توجه کنیم بلکه خروجی این مسابقات باید گسترش تعقل، تفکر، علم و آگاهی نسبت به تفکر ضد بشری داعشی و تفکیری در میان ملت ها باشد.


خبرگزاری مهر این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .

[ منبع این خبر سایت تبیان-قرآن می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تبیان-قرآن منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده