ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

۱۲۰ واحد تولیدی مشکل دار خراسان جنوبی تعیین تکلیف می شوند

به گزارش خبرنگار مهر، داوود شهرکی بعد از ظهر یکشنبه در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با اشاره به شکل گیری کمیته تسهیل و رفع موانع تولید در استان اظهار کرد: در این کارگروه  به صورت تخصصی و با حضور مدیران دستگاه های اجرایی مشکلات واحدهای تولیدی بررسی می شود.

وی با بیان اینکه در این جلسات تلاش می شود تا مشکلات و موانع پیش روی واحدها برداشته شود، بیان کرد: مواردی که به هر دلیلی در این کمیته حل نشد به کارگروه استانی ارجاع تا برای حل آن چاره اندیشی شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی ادامه داد: این کمیته هر هفته برگزار و گزارش هفتگی آن به کارگروه اقتصاد مقاومتی ارائه می شود.

۲۰ واحد تولیدی با راندمان کمتر از ۵۰ درصد هستند

شهرکی به اقدامات انجام شده در این کمیته اشاره کرد و گفت: تاکنون در این کمیته ۲۳ واحد تولیدی غیرفعال شناسایی شده است.

وی همچنین از شناسایی ۲۰ واحد تولیدی با راندمان کمتر از ۵۰ درصد در استان خبر داد و افزود: همچنین تاکنون ۲۱ واحد با راندمان بین ۵۰ تا ۷۰ درصد شناسایی شده است که در کمیته تسهیل و رفع موانع تولید استان جلساتی با مدیران این واحدها برگزار و تلاش می شود تا مشکلات آن ها برطرف شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با بیان اینکه در حال حاضر ۳۰ درصد واحدهای تولیدی استان با مشکل روبه رو هستند، بیان داشت: طبق هدفگذاری های انجام شده امسال باید مشکل ۵۰ واحد رفع شود.

شهرکی با بیان اینکه امسال تعیین تکلیف هفت هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی مشکل دار کشور به وزارت صنعت، معدن و تجارت محول شده است، عنوان داشت: سهم خراسان جنوبی از این تعداد، تعیین تکلیف بالغ بر ۱۲۰ واحد پیش بینی شده است.

وی اضافه کرد: در این طرح در دریافت تسهیلات سرمایه در گردش و منابع بانکی از سوی وزارت به واحدهای تولیدی کمک می شود.

۳ طرح استان جزء  ۲۳ طرح مهم مشکل دار کشور قرار گرفت

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با اشاره به اینکه سه طرح استان جزء  ۲۳ طرح مهم مشکل دار کشور قرار گرفته اند، بیان کرد: پروژه فولاد قاین، سیمان باقران و زغال سنگ طبس از جمله این طرح ها هستند که باید هرچه سریعتر مشکلات آنها برطرف شود.

شهرکی به آخرین اقدامات انجام شده برای پروژه فولاد قاین اشاره کرد و افزود: بخشی از مشکل نقدینگی این واحد توسط بخش خصوصی برطرف و بخشی دیگر نیز سازمان توسعه تجارت با افزایش درصد مشارکت خود در پروژه قرار است مشکل را مرتفع کند.

وی ادامه داد: کارخانه کک طبس نیز با ۲۰ میلیارد تومان دچار مشکل بود که در حال برگزاری جلسات با مدیران بانک ها برای رفع این مشکل هستیم.

 

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده