ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پیش بینی های هواشناسی خسارات کشاورزی مازندران را کاهش داده است

به گزارش خبرنگار مهر، نوربخش داداشی بعدازظهر یکشنبه در نشست تخصصی توسعه هواشناسی کاربردی (تهک) کشاورزی گفت: ترویج پیامک‌ها و توصیه‌های هواشناسی کشاورزی که در سال همدلی و هم‌زبانی میسر شده در راستای اقتصاد مقاومتی بوده است.

وی اظهار داشت: کنترل علف‌های هرز، کاهش مصرف سموم، مصرف به‌موقع کودهای شیمیایی، کنترل آن و سم‌پاشی‌های به‌موقع از پیامدهای خوب اطلاعات هواشناسی و توصیه‌های فنی هواشناسی کشاورزی است که از طریق صدا سیمای محلی، خبرگزاری هاو اتحادیه‌های مرتبط به اطلاع مردم می‌رسد و غیرازآن جهت اطلاع‌رسانی به‌موقع از تمام بسترهای موجود نیز استفاده‌شده تا اطلاعات به کاربر نهایی برسد.

مدیرکل هواشناسی مازندران ادامه داد: امروز نقش هواشناسی در بخش‌های مختلف به‌خوبی بر همگان ثابت‌شده و در بخش کشاورزی و امنیت و تأمین مواد غذایی این نقش پررنگ‌تر از سالهای گذشته دیده می‌شود و با توجه به برنامه‌های اقتصاد مقاومتی هواشناسی نقش حیاتی را در این زمینه ایفا می‌کند.

وی یادآور شد: برای داشتن کشاورزی بدون وابستگی به خارج باید به نقش هواشناسی بیشتر از گذشته اهمیت بدهیم کار خوبی که از دو سال پیش با ابتکار و درایت ریاست سازمان هواشناسی بانام توسعه هواشناسی کاربردی (تهک) شروع شد امروز موجب حضور تأثیر گزار هواشناسی در بخش‌ها و لایه‌های مختلف جامعه گردید.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده