ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

۹ هزار و ۶۵۰ خانواده عشایر وارد استان اصفهان شدند

علی اکبر نجفی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در خصوص ساماندهی مشکلات ورود زودهنگام عشایر به استان و به ویژه در شهرستان‌های سمیرم و شهرضا اظهار اشت: با تشکیل شواری تامین در شهرستان سمیرم مشکلات موجود به خوبی برطرف شد.

وی با بیان اینکه در فصل کوچ ۹ هزار و ۶۵۰ خانواده عشایر قشقایی و بختیاری در قالب ۵۳ هزار نفر وارد مراتع استان اصفهان می‌شوند، ادامه داد: این حانواده‌ها در شهرستان‌های سمیرم، چادگان، شهرضا، فریدونشهر و دهاقان مستقر می‌شوند.

مدیرکل امور عشایر استان اصفهان در ادامه با بیان اینکه در این فصل عشایر عرب جرقویه در قالب ۷۰۰ خانوار از استان خارج شده و به چهارمحال و بختیاری کوچ می‌کنند، افزود: این عشایر پس از پنج ماه دوباره به استان اصفهان کوچ می‌کنند.

وی با بیان اینکه امور عشایر خدمات آبرسانی، مرمت چاه‌ها و قنوات، تامین اغذیه و ... را برای عشایر استان انجام می‌دهند، ادامه داد: باید توجه داشت که فعالیت عشایر نمونه اقتصاد مقاومتی است و از این رو آنها علاوه بر نیار خود حداقل نیاز به گوشت قرمز و مواد لبنی ۲۰ خانواده دیگر را نیز تامین می‌کنند.

نجفی با بیان اینکه در فصل کوچ بیش از یک میلیون واحد دامی وارد مراتع استان اصفهان می‌شوند، تصریح کرد: باید توجه داشت که ۴۰۰ هزار واحد دامی قابل عرضه به بازار هستند.

وی در ادامه با اشاره به ساماندهی و اسکان  دایمی تعدادی از خانواده‌‌های عشایر در استان اصفهان ابراز داشت: بر اساس برنامه سوم، چهارم و پنجم توسعه تاکنون دو هزار خانواده عشایر در شهرستان‌های مختلف استان اصفهان ساماندهی شده‌اند.

مدیرکل امور عشایر استان اصفهان در خصوص ارائه خدمات آموزشی به عشایر استان اصفهان ابراز داشت: ما این امر را نه تنها در استان اصفهان بلکه در استان‌های فارس و خوزستان پیگیری کرده‌ایم و از این پس هیچ فرزند عشایری بی‌سواد نخواهد بود.

 

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده