ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

چه کسانی به طرح صیانت از باغات رای ندادند

به گزارش خبرنگار مهر، رحمت اله حافظی در جلسه امروز شورای شهر تهران در بررسی این طرح، گفت: طرح "صیانت و حفاظت از باغات و اراضی مزروعی شهر تهران" در ۱۰ ماده تهیه شده است و در آن شهرداری تهران ملزم شده است تا ضمن تکمیل سند اجرایی قانون حفظ و گسترش باغات، لایه باغات شهر تهران را به عنوان یکی از لایه های طرح تفصیلی تهیه کند، همچنین شهرداری تهران برنامه عملیاتی پنج ساله ادواری صیانت و گسترش فضای سبز باغات را همراه با تامین منابع تهیه  و به شورا ارائه نماید.

وی ادامه داد: در ماده چهارم این طرح آمده است: هرگونه مداخله و صدور مجوز ساخت در باغات کمتر از ۵ هزار متر مربع در صورتی که اراضی فاقد فضای سبز تثبیت شده طبق طرح تفصیلی تهران باشد، فقط بر اساس ضوابط زیر پهنه سبز مسکونی (R۲۴۱) مجاز است، همچنین  هرگونه مداخله و صدور مجوز ساخت در تمام باغات پراکنده بیش از ۵ هزار متر مربع صرفا در چارچوب G۲ امکانپذیر شود.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با بیان اینکه ماده های دیگر این طرح در راستای حفظ، گسترش و صیانت از باغات است، گفت: شهرداری تهران بر اساس این طرح مکلف است به منظور حفظ باغات در محدوده شهر و تبدیل عرصه آنها به فضاهای سبز هر ساله مبلغی را در بودجه سنواتی سالانه شهر پیش بینی کند.

وی با اشاره به اینکه تصویب این طرح با مخالفت تعدادی از اعضای شورای شهر تهران مواجه شد، گفت: متاسفانه به دلیل مخالفت تعدادی از اعضا به خصوص با ماده ۴، این طرح مجددا به کمیسیون های تخصصی ارجاع شد.

مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران، محمد سالاری رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی، احمد دنیامالی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل، اسماعیل دوستی عضو کمیسیون عمران و حبیب کاشانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران از مخالفان جدی این طرح بودند.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده