ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ایجاد مرکز توسعه آموزش۳جانبه تعریف جایزه پژوهشی مشترک

به گزارش خبرگزاری مهر، جرالد شوپر رییس سازمان صلیب سرخ اتریش، مایک اپرایسینگ معاون دبیرکل صلیب سرخ اتریش و امیلی گولر رییس بخش همکاری های بین المللی صلیب سرخ اتریش در جلسه ای با معاون آموزش، پژوهش و فناوری و رییس مؤسسه آموزش عالی علمی- کاربردی هلال ایران به بحث و گفتگو پرداختند.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری با ارائه اطلاعاتی در خصوص فعالیتهای این معاونت گفت: همکاری های بین المللی در آموزش موضوعی جدی است و تجارب را باید آموخت و بومی سازی کرد.

وی با بیان اینکه این توانایی وجود دارد که جمعیت هلال احمر به عنوان نقش واسط، آموزش ها را دریافت کرده و به کشورهای همجوار عرضه کند، گفت: ما می توانیم با همکاری یکدیگر موضوعاتی نظیر نقش سازمان های مردم نهاد، سرفصل های مدیریتی، تاب آوری و... را در چارچوب پروژه های مشترک دنبال کنیم.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری از برگزاری سمینار منطقه ای «علم در خدمت صلح» طی  چند ماه آینده خبر داد و متذکر شد: این آمادگی وجود دارد که برای انجام فعالیت های مشترک اقداماتی را در نظر گرفته و نسبت به برنامه ریزی عملیاتی و توسعه آن پیش برویم.

وی برگزاری دوره های مشترک آموزش الکترونیک را گزینه مناسبی دانسته و اذعان داشت به منظور ترغیب افراد در تعریف پروژه های همکاری مشترک و انتقال تجارب می توان جوایزی را در نظر گرفت و ایران در این زمینه پیش قدم است.

وی میزبانی برگزاری مراسم جایزه صلح توسط صلیب سرخ را آرزوی خود دانست و خاطرنشان کرد: اهدای جوایز موجب افزایش اعتماد مردم نسبت به این نوع سازمان ها می شود.

تبدیل مسئولیت پذیری به باور ارزشی

جمال الدینی با اشاره به استفاده از فضای مجازی و IPTV (اتصال تلویزیون به شبکه اینترنت) در زمینه های مختلف آموزشی هلال احمر اظهار داشت: با توجه به سلایق موجود اولویت ما در امر آموزش بر روی آموزش در فضای مجازی، استفاده از جملات کوتاه، اپلیکیشن و مدلهای جدید است.

وی افزود: ما در نظر داریم تا مسئولیت پذیری اجتماعی را به عنوان یک ارزش در بین مردم نهادینه کرده و این موضوع شاید حلقه طلایی در جهش حرکت های مردم نهاد باشد.

جرالد شوپر، رییس صلیب سرخ اتریش به ارائه توضیحاتی در خصوص موضوعات پژوهشی در صلیب سرخ این کشور پرداخت و گفت: اولین بار است که از بخش های مختلف جمعیت هلال احمر ایران بازدید کرده و تحت تأثیر قدرت و آمادگی آن قرار گرفته است.

ارتقاء جامعه  هدف اصلی صلیب سرخ اتریش

مایک اپرایسینگ، معاون دبیرکل صلیب سرخ اتریش درباره پروژه های پژوهشی با موضوعات تغییرات آب و هوا، کاهش خطرات ناشی از سانحه و غیره مواردی را مطرح کرده و گفت: بین سازمان صلیب سرخ و هلال احمر ایران شباهتهایی وجود دارد که می تواند زمینه ساز همکاری های آتی در انتقال تجارب و اطلاعات باشد.

وی سازمان صلیب سرخ این کشور را به عنوان یکی از بزرگترین سازمان های بشردوستانه برشمرد و اظهار داشت: این سازمان برنامه های زیادی را با هدف ارتقاء جامعه در آینده در نظر گرفته است.

آغاز همکاری های مشترک آموزشی

امیلی گولر، رییس بخش همکاری های بین المللی صلیب سرخ اتریش، مسئله تاب آوری را مورد توجه اتحادیه اروپا برشمرد و افزود: در کشور اتریش شخصی که می خواهد گواهینامه رانندگی دریافت کند باید دوره های کمک های اولیه را بگذراند واین آموزش ها می تواند در فضای مجازی صورت گیرد.

وی تمرکز بر آموزش کمک های اولیه، آموزش های مدیریتی و همچنین آموزش کارکنان و داوطلبان برای افزایش توان آنان را جزء برنامه های آموزشی مراکز و شعب صلیب سرخ اتریش برشمرد و تصریح کرد: در این سازمان مجموعه ای از کارشناسان و پزشکان با همکاری صلیب سرخ فرانسه در خصوص برنامه های توسعه ای فعالیت می کنند.

رئیس بخش همکاری های بین المللی صلیب سرخ اتریش، در پاسخ به اعلام آمادگی معاونت آموزش، پژوهش و فناوری همکاری در زمینه ها شبیه سازی، آمادگی در برابر سوانح و... را مفید و مؤثر دانست.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده