110 تخت ویژه در بیمارستان‌های مازندران تجهیز می‌شود

تخت بیمارستانی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به ساخت اورژانس‌های بیمارستانی در استان، گفت: امسال ۱۱۰ تخت ویژه در بیمارستان‌های مازندران تجهیز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، علی‌رضا مردانشاهی ظهر امروز در نخستین جشنواره زایمان طبیعی اتان در سالن اداره کل فرهنگ و ارشاد  اسلامی مازندران، اظهار داشت: یکی از مسائل مهمی که در هر کشور باید مد نظر باشد مسئله سلامت بوده به گونه  ای که امروز تنها دغدغه بیماران تنها بیماری آنها است.

وی افزود: در گذشته هزینه درمان به عهده خود بیمار بود اما اکنون این هزینه به عهده دولت است بنابراین 110 تخت ویژه در مازندران در حال ساخت بوده و تعدادی نیز بهره‌برداری شده است.

مردانشاهی گفت: اورژانس‌های بیمارستانی در استان در حال ساخت بوده و اصلاح ساختار تخت‌ها و ساخت هتلینگ از دیگر برنامه‌های مهم در حال اجرا است.

وی بیان داشت: برای توسعه جهانی هزاره سوم یکی از شاخص‌ها توسعه سلامت بوده که مهم‌ترین آن ترویج زایمان طبیعی است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: در دنیا زایمان سزارین 15 تا 20 درصد بوده و متوسط کشوری ما نیز 56 درصد است و سال گذشته در مازندران 27 هزار تولد داتشیم که از این تعداد، 12 هزار زایمان طبیعی بوده  یعنی 62 درصد زایمان‌ها در استان به صورت سزارین بود.

وی ادامه داد: بیش از چهار هزار متر در استان فضا برای زایمان طبیعی مادران در نظر گرفته شد تا مادران بتوانند در فضای امن و با تجهیزات کامل زایمان کنند.

معاون علوم پزشکی مازندران تصریح کرد: از دیگر برنامه‌های وزارت بهداشت, افزایش تعرفه برای زایمان طبیعی بوده تا پزشکان برای این امر تشویق شوند.

مردانشاهی بیان داشت: باید بانوان پزشک نیز به این امر تشویق شده و خود برای زایمان، زایمان طبیعی را انتخاب کنند تا فرهنگ‌سازی به درستی صورت گیرد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: 17 نقطه در استان داریم که 8 مورد بلوک زایمانی و سوئیت‌های اختصاصی برای زایمان طبیعی است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «110 تخت ویژه در بیمارستان‌های مازندران تجهیز می‌شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X