ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

«وضعیت کنونی و آینده حقوق ارتباطات و رسانه» در یک همایش

نخستین همایش ملی «وضعیت کنونی و آینده حقوق ارتباطات و رسانه در ایران» در سه پانل اصلی حقوق تکنولوژی‌های نوین ارتباطی، حقوق ارتباطات جمعی و مبانی و تحولات حقوق ارتباطات به همراه کارگاه آموزشی آخرین تحولات جهانی حقوق و ارتباطات دوشنبه (27 اردیبهشت ماه) در دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار بخش رسانه ایسنا، مهدی فرقانی (رییس دانشکده علوم ارتباطات دانشکده علامه طباطبایی)، محمدعلی اسفنانی (سخنگوی کمیسون حقوقی و قضایی مجلس شواری اسلامی)، علومی یزدی (رییس دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی) و عباس ایدی (دبیر همایش) از سخنرانان مراسم افتتاحیه نخستین همایش ملی «وضعیت کنونی و آینده حقوق ارتباطات و رسانه در ایران» هستند.

پانل اول تحت عنوان «حقوق تکنولوژی‌های نوین ارتباطی» به بررسی موضوعاتی چون توریسم جنسی در فضای مجازی، چالش‌های رسیدگی به جرایم سایبری در محاکم فضایی، ایران و چالش پخش مستقیم برنامه‌های تلویزیونی ماهواره‌ای در حقوق بین الملل:ارسال پارازیت، چالش های مقررات گذاری فضای مجازی در ایران، بررسی ابعاد حقوقی مصرف دو دهه ماهواره در جامعه ایرانی و بررسی ابعاد حقوقی نام دامنه به عنوان دارایی فکری در فضای مجازی می‌پردازد؛ این پانل از ساعت 11:15 تا 16 برگزار می‌شود.

پانل دوم تحت عنوان «حقوق ارتباطات جمعی» که همزمان با پانل اول برگزار می‌شود، به بررسی موضوعاتی چون کرامت انسانی در مطبوعات، مبانی نظری و ماهیت حقوقی مسوولیت مدنی رسانه‌های همگانی، حق دسترسی آزاد به اطلاعات و انتشار آن در رسانه‌ها، حق تمامیت اثر و سانسور، ریخت‌شناسی تطبیقی مقررات تبلیغات بازرگانی ویژه کودکان و حمایت کپی‌رایت از سازمان پخش رادیویی می‌پردازد.

حقوق جهانی ارتباطات و دغدغه بشری، فلسفه حقوق ارتباطات، حقوق ارتباطات در نوسان میان خلا‌های ملی و بین‌المللی: در تکاپوی وحدت یا کثرت، حقوق ارتباطات و چالش امنیت و حریم خصوصی موضوعاتی است که در پانل سوم تحت عنوان «مبانی و تحولات حقوق ارتباطات» بررسی می‌شوند. این پانل از ساعت 14 تا 16 برگزار می‌شود.

نخستین همایش ملی «وضعیت کنونی و آینده حقوق ارتباطات و رسانه در ایران» با سخنرانی حضور هادی خانیکی (عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی) و حجت‌الاسلام صادقی (معاون فرهنگی قوه قضاییه) به پایان می‌رسد.

مراسم اختتامیه که با اهدا صدور گواهی حضور در همایش همراه است از ساعت 16:15 تا 18 برگزار می‌شود.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-هنری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-هنری منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X