ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آغاز فعالیت‌های عملی دانش‌آموزان از سال آینده

فانی/وزیر آموزش و پرورش وزیر آموزش و پرورش گفت: تحول در نظام تربیتی کشور نیازمند تلاشی همگانی است. ما در نظر داریم در سال تحصیلی آینده در کنار دردهای تئوری فعالیت عملی را هم در دانش‌آموزان رشد دهیم.

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در گردهمایی مشترک مدیران کل کانون و معاونان پرورشی و فرهنگی آموزش گفت: هدف اصلی آموزش و پرورش تربیت است. ما نمی‌توانیم ادعا کنیم آموزش و پرورشی هستیم اما به مقوله تربیت توجهی نداشته باشیم.

وی افزود: اگر ما برای دانش‌آموزان کشور در زمان مدرسه و دوران دانش‌آموزی فقط برنامه داشته باشیم و بعدها آنها را رها کنیم نمی‌توانیم بگوییم که در تربیت آنها موفق بوده‌ایم. در حال حاضر 13 میلیون دانش‌آموز در سراسر کشور در حال تحصیل می‌باشند که در اصل اینها سرمایه‌های کشور هستند نه نفت و گاز. مقوله تربیت بحث بسیار مهمی است که مسئولان و بزرگان بسیاری از جمله مقام معظم رهبری و رئیس جمهور بدان پرداخته‌اند.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: امروز یکی از خلل‌های تربیتی ما، تربیت اجتماعی است. بچه‌ها امروزه کمتر می‌توانند با محیط اطراف خود تعامل داشته باشند.

فانی افزود: دیگر ساحت مهم تربیتی ساحت تربیت زیباشناختی در دانش‌آموزان کشور است و ما باید آنها را از لحاظ زیباشناختی و هنری پرورش دهیم.

وی گفت: چهارمین ساحت تربیتی تربیت بدنی است مقوله سلامتی دانش‌آموزان در حال حاضر مهمترین دغدغه آموزش و پرورش است.

وزیر آموزش و پرورش افزود: ساحت پنجم تربیت در نظام آموزش و پرورش تربیت اقتصادی است. ما باید به گونه‌ای دانش‌آموزان را پرورش دهیم که در آینده خود کارآفرین باشند نه آنکه صرفا پشت میز بنشینند. ما در نظر داریم در سال تحصیلی آینده در کنار دردهای تئوری فعالیت عملی را هم در دانش‌آموزان رشد دهیم.

فانی بیان کرد: اگر ما بتوانیم این 6 ساحت تربیتی را متوازن با هم حرکت دهیم می‌توانیم در مسیر تربیت دانش‌آموزان موفق باشیم.

وی افزود: ما در گذشته در نظام تربیتی کشور عجولانه عمل کردیم اما در حال حاضر باید منظم در این مسیر گام برداریم. برنامه‌ریزی شالوده تربیت است.

وزیر آموزش و پرورش گفت: سومین نکته مهم در نظام تربیتی کشور اجرای طرح جامع اقامه نماز در مدارس کشور است؛ کودکان و نوجوانان در سنین پایین راحت‌تر به سمت نماز خواندن گرایش پیدا می‌کنند. در حال حاضر در سراسر کشور 55 هزار مدرسه این طرح را اجرا می‌کنند.

فانی افزود: تمام هم‌وغم ما در نظام تربیتی کشور باید توانمندسازی نیروهای انسانی آموزش و پرورش باشد و این مهم مشارکتی همگانی را می‌طلبد. ما باید در نظام تربیتی کشور برنامه‌های درست و منظمی تعریف کنیم تا اوقات فراغت کودکان و نوجوانانمان را بیش از پیش غنا ببخشیم.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X