ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

10 هزار میلیارد ریال اعتبار به 600 واحد تولیدی اصفهان اختصاص یافت

به گزارش ایرنا، رسول زرگرپور روز یکشنبه در ششمین جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان گفت: این اعتبار به استان ابلاغ شده است.
وی افزود: برای واحدهای تولیدی خُرد 10 میلیارد ریال و برای واحدهای تولیدی متوسط 20 میلیارد ریال در نظر گرفته شده است و وضعیت واحدهای بزرگ برای تصمیم گیری به وزارتخانه ارسال می شود.
وی اظهار کرد: هم اکنون 9 هزار و 60 واحد تولیدی در استان وجود دارد که 25 تا 30 درصد آنها در رکود کامل هستند.
زرگرپور با بیان اینکه 70 درصد از واحدهای استان با 10 تا 100 درصد ظرفیت خود فعالیت می کنند، گفت: باید یک طبقه بندی معقول بر اساس آمار موجود پیشنهاد و ارائه شود.
وی تصریح کرد: برای تخصیص این اعتبارات، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، استانداری و سازمان صنایع و معادن و تجارت اولویت ها را در زمینه اعتبار پیشنهادی مشخص می کنند و مسئولان مربوطه باید واگذاری رقم پیشنهادی خود همراه با آیین نامه ای را تا جلسه آینده ارائه دهند.
وی اضافه کرد: برای اختصاص منابع به واحدهای تولیدی باید حفظ اشتغال، بازگشت کارگران اخراج شده یا ایجاد اشتغال جدید و صادرات در اولویت قرار بگیرد.
استاندار اصفهان افزود: در همایش استانداران سراسر کشور بخشنامه ای از بانک مرکزی اعلام شد که بر اساس آن قیود طرح های حمایتی دستگاه های مختلف از جمله چک برگشتی، ذی نفع سوم و ... حذف خواهد شد تا موانع کار مرتفع شود.
وی در باره طرح های دولتی قابل واگذاری به بخش خصوصی نیز گفت: 122 طرح در استان با 30 میلیارد ریال تسهیلات برای هریک از طرح هایی که بالای 60 درصد پیشرفت داشته باشند در نظر گرفته شده است و طرح های خُرد و متوسط که بالای 60 درصد پیشرفت دارند در بسته حمایتی دولت قرار می گیرد.
زرگرپور افزود: باید این طرح ها اولویت بندی و تصمیم لازم در باره آنها اتخاذ شود.
استاندار اصفهان به عملکرد استان در این زمینه اشاره کرد و گفت: 25 دستگاه اجرایی مشمول واگذاری پروژه هستند که تاکنون 9 دستگاه اعلام پروژه کرده و یکصد پروژه با برآورد اعتبار 9 هزار و 782 میلیارد تومان اعلام شده است.
زرگرپور با تاکید بر اینکه مدیران بخش دولتی و بخش خصوصی باید در باره پروژه های قابل واگذاری توجیه شوند، افزود: دولت بدلیل محدودیت مالی در نظر دارد بهره برداری پروژه ها را شتاب بخشد و در این راستا از بخش خصوصی و خیرین درخواست دارد که تکمیل این پروژه ها را بر عهده گیرند.
وی افزود: اتمام این پروژه ها توسط بخش خصوصی یا دولتی اهمیت ندارد بلکه مهم این است که این پروژه ها هرچه سریعتر به بهره برداری برسد و همه مسئولان باید این مهم را جدی بگیرند.
استاندار اصفهان با تاکید بر اینکه کارگروه های دهگانه باید هرچه سریعتر ساماندهی شوند، افزود: تشکیل ساختار کمیسیون تخصصی ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی نیز می تواند بعنوان یک پیشنهاد مورد توجه قرار گیرد.
6027/6994

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده