ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ساخت نمادها و یادمان های دفاع مقدس در شهرستانهای کردستان

به گزارش خبرنگار مهر، بهرام نصراللهی زاده ظهر امروز در جلسه کارگروه یادمان های دفاع مقدس در سنندج اظهار داشت: احداث ۱۰ یادمان شهری در ۱۰ شهرستان استان کردستان در دستور کار این کارگروه قرار گرفته و این یادمانها باید در خور شان و مقام و منزلت شهدا و حماسه سازان این دیار باشد.

وی با اشاره به اینکه در موضوع دفاع مقدس در استان کردستان و در گذشته کوتاهی زیادی صورت گرفته، اظهار کرد: استانی که ۸ سال بصورت مستقیم درگیر جنگ و دفاع مقدس بوده و بخش قابل توجهی از حماسه ها و رشادتهای رزمنده های کشور در این استان ثبت شده است، زیبنده نیست خالی از نمادهای دفاع مقدس و یادمانهای این دفاع مقدس باشد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان افزود: برخی استانها هرگز مثل استان کردستان درگیر موضوع جنگ و دفاع مقدس نبوده اند، اما موزه ها و المانهای دفاع مقدس در این استانها بیشتر مورد توجه قرار گرفته و در استان کردستان به آنها کم توجهی شده است، بنابراین خلق و اجرای نمادهای هنری و فرهنگی با مضمون دفاع مقدس در دستور کار جدی کارگروه یادمانهای دفاع مقدس است.

وی عنوان کرد: در دوران دفاع مقدس فرزندان این آب و خاک در کردستان عظمت ها آفریدند و امروز وظیفه ماست که این ارزش ها و رشادت ها را به نسل های آینده منتقل کنیم و زنده نگه داریم.

نصراللهی زاده گفت: علاوه بر این ۱۰ یادمان شهری فوق، احداث یادمان و المان در ۷ نقطه ورودی به استان کردستان که ۲ نقطه آن ورود از خارج از کشور یعنی مرزهای بانه و مریوان و ۵ نقطه ورودی از سمت استانهای آذربایجان غربی، همدان، کرمانشاه، زنجان می باشد، در دستور کار بعدی این کارگروه قرار دارد.

وی تاکید کرد: با توجه به ابلاغیه استاندار محترم ضرورت دارد فرمانداران هرچه سریعتر ظرف ۱۰ روز آینده کارگروه دفاع مقدس را در شهرستانها فعال نمایند و به اتفاق شهرداران طرحها و المانهای مد نظر خود را تعیین و به بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس ارسال تا از طریق فراخوان عمومی و با مشارکت نخبگان و اصحاب فرهنگ و هنر در طراحی این یادمانها، آثار با مضمون و با ارزشی در خور شان دفاع مقدس خلق شود.

وی عنوان کرد: در حوزه نرم افزاری تدوین کتاب دفاع مقدس شهرستانها بصورت یک دایره المعارف نفیس جزو برنامه های این ستاد است و همه ما بعنوان کارگزاران نظام و شهروندان ایران اسلامی باید دغدغه حفظ هویت ملی و حماسه های دفاع مقدس را داشته باشیم تا به فراموشی سپرده نشود.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان در پایان سخنان خود گفت: احداث یادمان دفاع مقدس الزاما خلق سازه های عظیم و بزرگ نیست بلکه گاهی نصب یک تندیس یا مجسمه، احداث یک میدان و نصب یک نماد فرهنگی و یا یک پروژه شهری که از جهت محتوایی پیام و مضمون دفاع مقدس را با خود داشته باشد، می تواند هدف حفظ و انتقال پیام دفاع مقدس را تامین کند و این موضوع مدنظر فرمانداران و شهرداران استان کردستان باشد.

[ منبع این خبر سایت مهر-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-فرهنگ منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X