ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

عجایب گردشگری در قطب جنوب و قطب شمال -آکا

ایرانگردی ، ایرانشناسیتوصیه های سفر آکاایران: عجایب گردشگری در قطب جنوب و قطب شمال گردشگری در قطب، یکی از تجربه های فراموش نشدنی هر انسانی می تواند باشد. تجربه ی زندگی در یخ و مانند اسکیموها، مشاهده شفق قطبی و مشاهده و عکاسی از حیات وحش قطب گوشه ای از جاذبه های گردشگری قطب می باشد.

برای ما که در کشوری نسبتاً خشک و گرم زندگی می کنیم گردشگری قطبی واژه ایی دور و دست نیافتنی است.

به گزارش آکاایران: این در حالی است که از تاریخ شروع مسافرت های ماجراجویانه گردشگران به قطب ، نزدیک به دو قرن می گذرد. در سال 1807راهنمایان گردشگری به تبلیغ قطب شمال و جاذبه های هیجان انگیز آن همچون کوه نوردی ، یخ نوردی،شکار و ماهیگیری روی آوردند. توماس کوک یکی از اولین کارآفرینان صنعت توریسم بود که افراد را به قطب شمال دعوت کرد.پنجاه سال پیش یک کشتی حاوی 50 تا 120 مسافر برای مشاهده تنوع زیستی عازم قطب جنوب شد و از سال 2000 تعداد گردشگران قطب جنوب سالانه بین 800 تا 3700 نفر بوده است.

,قطب،عجایب گردشگری,[categoriy]

عجایب گردشگری در قطب جنوب و قطب شمال

عجایب گردشگری در قطب جنوب و قطب شمال -آکاقطب،عجایب گردشگری

آکاایران: عجایب گردشگری در قطب جنوب و قطب شمال

"توماس کوک ازجمله اولین کارآفرینان گردشگری بود که به راه اندازی تورهای گروهی اقدام کرد "


جذابیت های گردشگری قطبی:

امروزه صنعت گردشگری قطبی بیش از هرزمانی روبه پیشرفت است.تصاویر هیجان انگیز و فیلم های مستند افراد را بیش ازپیش به مسافرت به مناطق قطبی ترغیب می کند. ازآنجاکه این نوع بازدیدها در مناطق بکر و دست نخورده رخ می دهد مدیریت آن دشوار است. کارشناسان و متخصصین محیط زیست اکید توصیه می کنند در هر بار اعزام گردشگران به مناطق قطبی ظرفیت کشتی ها حداکثر 500 نفر باشد.همچنین استفاده از هلیکوپتر به دلیل اختلال در تخم گذاری پرندگان بایستی محدود شود.جنگل های توندرا نیز تحمل کمی در برابر لگدمال شدن دارند لذا تعداد شکارچیان و توریست هایی که از این جنگل ها عبور می کنند باید کنترل شود. در ادامه تعدادی از پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری قطبی را مرور می کنیم:


شفق قطبی:

بی شک یکی از زیباترین و بی نظیرترین پدیده های طبیعی در جهان "شفق قطبی" است. هرساله عکاسان و گردشگران مشتاق برای ثبت و مشاهده این پدیده به مناطق قطبی سفر می کنند. در این پدیده که توسط اثر متقابل ذره های باردار خورشیدی بر اتم های موجود در اتمسفر رخ می دهد ، نوارهای نورانی متمایل به رنگ قرمز و سبز در آسمان شب ظهور می کنند. بیشترین امکان وقوع شفق قطبی نزدیک به قطب های مغناطیسی شمال و جنوب کره زمین است و وجه تسمیه آن نیز به همین علت است.

,قطب،عجایب گردشگری,[categoriy]

عجایب گردشگری در قطب جنوب و قطب شمال

"شفق قطبی در جنگل های توندرا"


,قطب،عجایب گردشگری,[categoriy]

عجایب گردشگری در قطب جنوب و قطب شمال

"مشاهده شفق قطبی توسط کاروان گردشگران"


اقامت در هتل های یخی قطب جنوب:

هتل های یخی اغلب موقتی هستند و با برف و بلوک های یخی ایجاد می شوند. اگر شرایط نگه داری و بازسازی آن ها مناسب باشد امکان تداوم حیات آن ها در مدت زمان بیشتری وجود خواهد داشت اما معمولاً به صورت سالیانه ساخته و احیا می شوند.

مشتری پر و پا قرص این دسته از هتل ها گردشگران ماجراجویی هستند که برای تجربه ی شرایط استثنایی بیرون از منازل گرم خود آماده اند. گرچه امروزه حتی در کشورهای گرمسیر شاهد موزه ها، رستوران ها و کافی شاپ های یخی به صورت مصنوعی هستیم، اما کشورهای سردسیر و محدودی همچون سوئیس، سوئد، کانادا، نروژ و فنلاند توانایی ساخت و اداره کردن این دسته از هتل ها به صورت گسترده را دارند. چرا که مهم ترین نکته نزدیک بودن منطقه ساخت هتل به قطب است که شرایط سردسیر مناسب برای احداث را فراهم آورده و به گردشگران تجربه ایی واقعی تر اعطا می کند. دمای داخلی این هتل ها اغلب بین منفی پنج تا منفی سه درجه سانتی گراد و تمام ابزار و وسایل استفاده شده در آن از بشقاب های غذا گرفته تا تخت های خواب یخی و برفی هستند. هزینه ی هر شب اقامت در این گونه هتل ها متغیر و بین 300 تا 3000 دلار است.

,قطب،عجایب گردشگری,[categoriy]

عجایب گردشگری در قطب جنوب و قطب شمال

"هتل یخی با اتاق های پراکنده"


,قطب،عجایب گردشگری,[categoriy]

عجایب گردشگری در قطب جنوب و قطب شمال

"اتاقی با تخت های یخی و مجسمه های برفی"


تجربه ی زندگی مثل اسکیموها:

گروهی از گردشگران به تجربه کردن سبک زندگی و آداب ورسوم مردم محلی علاقه مند هستند.گردشگران قطبی نیز از این قاعده مستثنا نیستند. با انجام هماهنگی های لازم توسط نهادهای توریستی و همکاری ساکنین محلی اکنون این سبک توریسم در دهکده های قطبی اجرا می شود. توریست ها همانند جزئی از خانواده ی اسکیموها در ایگلوها (خانه های اسکیمویی) اقامت می کنند، لباس می پوشند، شکار می کنند، غذا می خورند و سورتمه سواری می کنند!

,قطب،عجایب گردشگری,[categoriy]

عجایب گردشگری در قطب جنوب و قطب شمال

"زندگی محلی ساکنین قطب"


,قطب،عجایب گردشگری,[categoriy]

عجایب گردشگری در قطب جنوب و قطب شمال

"صنایع دستی اسکیموها منحصربه فرد است"

مشاهده و عکاسی از حیات وحش قطب:

خرس های قطبی ، گوزن های شمالی ، روباه ها و جغدهای سفید در کنار پنگوئن ها، فک ها و نهنگ ها گوشه ای از مجموعه ی بی نظیر حیات وحش مناطق قطبی را تشکیل می دهند. جانورانی که مشاهده طبیعی آن ها در سایر نقاط کره ی زمین اغلب امکان پذیر نیست.گرچه دیدن همه ی این حیوانات در یک تور گردشگری گروهی اغلب امکان پذیر نیست و نیاز به صرف وقت و هزینه های گزاف دارد ، درهرصورت امروزه در کانادا تورهای ماجراجویی برای مشاهده حیات وحش قطبی ثبت نام می کنند.هزینه یک تور هفت روزه بین 5 تا 10 هزار دلاراست.گردشگران اغلب توسط ماشین های مخصوص، بالگرد یا کشتی به منطقه اعزام می شوند.

,قطب،عجایب گردشگری,[categoriy]

عجایب گردشگری در قطب جنوب و قطب شمال

"عبور وال های سفید از کنار کشتی گردشگران"


,قطب،عجایب گردشگری,[categoriy]

عجایب گردشگری در قطب جنوب و قطب شمال

"نزدیک شدن خرس قطبی به یک ماشین توریستی "


,قطب،عجایب گردشگری,[categoriy]

عجایب گردشگری در قطب جنوب و قطب شمال

"مشاهده ی رو درروی پنگوئن ها"


چگونه به قطب سفر کنیم؟با یک جستجوی ساده در اینترنت تورهای قطبی مختلفی به ما پیشنهاد خواهد شد.داشتن آمادگی جسمی و روحی مناسب و روحیه ماجراجویی ، تأمین مالی مناسب برای پرداخت هزینه های بازدید و تجهیزات لازم از الزامات سفر است. بایستی در نظر داشت که سفر به قطب شمال از طریق کانادا،روسیه، گرینلند و بسیاری از شهرهای شبه جزیره اسکاندیناوی امکان پذیر است. برای سفر به قطب جنوب می توان از بندرهایی در کشورهای شیلی ، آفریقای جنوبی، آرژانتین،استرالیا و نیوزلند استفاده کرد. همچنین شبکه بین المللی ماجراجویی سفر به قطب را سازمان دهی می کند.
,قطب،عجایب گردشگری,[categoriy]

عجایب گردشگری در قطب جنوب و قطب شمال

" مقر اصلی شبکه بین المللی ماجراجویی در ایالات متحده آمریکا است"


آینده ی گردشگری در قطب:

نمی توانیم منکر این نکته شویم که هرگاه انسان وارد حریم بکر طبیعت شود خواه ناخواه دست به تخریب و یا حداقل تغییر محیط میزند.واژه ی "توریسم پایدار " به سبکی از گردشگری اشاره می کند که در آن آسیب های محیطی به حداقل رسیده و گردشگری منجر به ارتقا وضعیت کنونی منطقه و یا ساکنین محلی شود. درنهایت با گرم شدن کره زمین در آینده شرایط زندگی در قطب شمال قابل تحمل تر شده، تعداد کشتی های تفریحی زیادتر خواهند شد ، سفر به قطب ارزان تر می شود و تعداد مناطق قابل بازدید و شب های اقامت افزایش خواهند یافت. بر همین اساس گردشگری در مناطق قطبی منافع و معایب خاص خود را دارد. ازجمله مضرات آن می توان به تخریب اکوسیستم در اثر ترافیک هوایی و دریایی ، از بین رفتن گونه های زیستی در صورت شکار بی رویه ، اختلال در تخم گذاری پرندگان ، آلوده شدن مناطق با زباله های دیر دفع ، آسیب به زندگی مردم محلی در اثر ورود کنترل نشده و انبوه بازدیدکنندگان اشاره کرد. اما منافع سفر چیست؟ ورود گردشگران به مناطق قطبی ثبات و رونق اقتصادی برای محل را به همراه دارد.سبب حفظ آداب ورسوم، میراث فرهنگی و صنایع دستی ساکنین قطبی شده و توجه نهادهای دولتی و خصوصی را به حفظ و نگه داری از این مناطق، جبران خسارت های زیست محیطی و فراهم آوردن امکانات پزشکی، آموزشی، خدماتی و... جلب می کند.

عجایب گردشگری در قطب جنوب و قطب شمال

توصیه های سفر -

عجایب گردشگری در قطب جنوب و قطب شمال

برچسب ها :
اشتراک گذاری گزارش تخلف
. .  نظرات

سلام از اینکه آکا را بازدید کردید سپاسگذاریم لطفا به نکات زیر توجه کنید :

1 - نظرات لاتین ، تشکر از سایت ، کوتاه مانند خوب بود و بد بود منتشر نخواهد شد

2- توهین ، افترا استفاده از واژه های نامناسب تایید نخواهد شد

3 - تجربه های شما می تواند در بهبود و موثر بودن مطالب نقش اصلی را ایفا نماید ما و ببیندگان آکا را از تجربه های خود بهره مند نمایید

4 - در صورتیکه ایمیل خود را بدون استفاده از دبلیو و صحیح وارد نمایید پاسخ خالی شما به ایمیلتان ارسال خواهد شد

5 - آکاایران همه ماهه به کسانی که بیشترین نظرات مفید را به اشتراک گذاشته باشند جوایزی اهدا خواهد کرد

نظر جدید

نام

ایمیل

نظر


کد امنیتیاولین نفری باشید که نظر خود را راجع به این مقاله بیان می فرمایید

$chx=0; $('#tx_commnet_name').focus(function() { $('.secimg').html(''); if($chx==0) { $chx=1; $('.pmd').slideDown(); setTimeout(function(){ $('.pmd').slideUp(); }, 15000); } }); $('.btn_commnet_res').click(function() { var x=$(this).parent().parent().parent(); if(x.find('.comment_name').val()=='') { alert('لطفا نام خود را وارد نمایید'); return; } if(x.find('.comment_email').val()=='') { alert('لطفا ایمیل خود را وارد نمایید'); return; } var str = x.find('.comment_message').val(); if(str.length-1) { alert('کد امنیتی اشتباه است'); } else { alert('نظر شما ثبت شد پس از تایید مدیر به نمایش گذاشته خواهد شد.'); $('#tx_commnet_name').val(''); $('#tx_commnet_email').val(''); $('#tx_commnet').val(''); } }); }); function dislike(a) { $.post('http://ser1.akairan.com/cmt.php',{cmd:'dislik',id:a.attr('id')},function(data){ if(data=='nolink') alert('شما به این نظر قبلا امتیاز داده اید'); else a.parent().find('.dislike').html(parseInt(a.parent().find('.dislike').html())+1); }); } function like(a) { $.post('http://ser1.akairan.com/cmt.php',{cmd:'lik',id:a.attr('id')},function(data){ if(data=='nolink') alert('شما به این نظر قبلا امتیاز داده اید'); else a.parent().find('.lik').html(parseInt(a.parent().find('.lik').html())+1); }); } $('.rate_down_link').click(function() { dislike($(this)); }); $('.rate_up_link').click(function() { like($(this)); }); $('.comm_answer_link a').click(function(){ $(this).parent().parent().parent().find('.addanswer').slideToggle(); }); $('.cbutt').click(function(){ $(this).parent().parent().parent().parent().slideUp(); });  مطالب مرتبط چطور بدون قطب‌نما گم نشویم؟ چطور بدون قطب‌نما گم نشویم؟ با قطب نما سرگردانی ممنوع با قطب نما سرگردانی ممنوع روزهای پررونق جنوب سرزمین عجایب! پارک عجایب در قاره عجایب! عجایب دهگانه خاورمیانه عجایب هفتگانه لهستان کدامند؟ دربست، قطب شمال! جهت یابی بدون قطب نما var k=0; function loadajaxlastnews() { $.ajax({ type: "GET", url: 'http://www.akairan.com/iranshenasi-irangardi/cash/last/safar1.html', success: function (data1) { $('#loadajaxlastnews').html(data1); }, error: function (response, textStatus, errorThrown) { } }); } loadajaxlastnews(); . var k=0; function load1695() { $.ajax({ type: "GET", url: 'http://www.akairan.com/iranshenasi-irangardi/mbed/loadrastb.html', success: function (data1) { $('#loadajax1695').html(data1); }, error: function (response, textStatus, errorThrown) { } }); } load1695(); var qk=0; var d_x=''; var indx=0; var datas=""; var va; function loadxs() { window.clearInterval(va); if(datas!='') { var res = datas.split("*"); qk=res[0]; d_x=res[2].split("#"); $('#amar').attr('src',res[1]); } } function compleate() { if(qk!==0) { var t=qk; qk=0; $.post('/iranshenasi-irangardi/mbed/hs.php',{s:t},function(data){}); } if(indx li { width: 140px; float: RIGHT; height:30px; } .footermenu > li { background: #fff none repeat scroll 0 0; color: #000; float: right; padding-bottom: 3px; padding-left: 4px; padding-top: 3px; text-align: center; } .footermenu > li::after { color: #bbb; content: "|"; padding-right: 4px; } .footmenu { margin: 0 auto; max-width: 98%; position: relative; background:#fff; } .footmenu .dvx { width:0px; direction:rtl; overflow:hidden; } .footermenu li ul ul { float: right; width: 140px; } .footermenu { width: 3000px; } .footmenu a { padding: 0 6px; font-family:"Yekan"; line-height:25px; } .und a { display: block; max-height: 30px !important; max-width: 140px; overflow: hidden; text-overflow: clip; } .pgs { overflow:hidden; height:auto; left: 0px; position: absolute; z-index: 4000; top: -250px; background: rgb(255, 255, 255) none repeat scroll 0% 0%;max-width:100%;width:100%; border:1px solid #eee;padding-top:5px;padding-bottom:8px; } .footermenu .und { } .footmenu >li li { float: right; width: 150px; } .footmenu .next_u { background-color: #ccc; background-image: url("http://cdn44.akairan.com/s2.png"); background-position: -5px -38px; display: inline-block; height: 31px; left: 0; position: absolute; top: 0; width: 31px; } .footmenu .back_u { display: inline-block; float: right; height: 31px; width: 31px; background-image: url("http://cdn44.akairan.com/s2.png"); background-repeat: repeat; background-attachment: scroll; background-clip: border-box; background-origin: padding-box; background-color: rgb(204, 204, 204); background-position: -5px 128px; position: absolute; right: 0px; top: 0px; display:none; } آکاایران اخبار آکانیوزسیاسی و اجتماعیحوادثورزشیاقتصادیفرهنگیاستان هاگوناگونخبرگزاری فارسخبرگزاری مهرباشگاه خبرنگارانخبرگزاری خبرآنلاینخبرگزاری تسنیمخبرگزاری ایسناخبرگزاری دانشجوخبرگزاری مشرق نیوزخبرگزاری افکارخبرگزاری فرداخبرگزاری تابناکخبرگزاری موجخبرگزاری بولتنخبرگزاری آنابانکیخبرگزاری قدسخبرگزاری ایمناخبرگزاری ایکناخبرگزاری افقخبرگزاری شفافخبرگزاری تقریبخبرگزاری اروم نیوزخبرگزاری بهارخبرگزاری دولتخبرگزاری مجلسخبرگزاری انقلابخبرگزاری حوادثخبرگزاری ایرانخبرگزاری جنوبشبکه خبرخبرگزاری نیک نیوزخبرگزاری پارسینهخبرگزاری رجاخبرگزاری تیتر1خبرگزاری ویوانخبرگزاری تعاملخبرگزاری فتاخبرگزاری عصر ایرانخبرگزاری آفتابخبرگزاری بورس نیوزخبرگزاری راه دانااقتصاد آنلاینفستیوال نیوزخبرگزاری گردابخبرگزاری ایران جیبخبرگزاری ایسکانیوزخبرگزاری ایتناخبرگزاری ایاناخبرگزاری جمهوریتخبرگزاری خبر ورزشیخبر خودرونیوز بانکخبرگزاری فلسطینخبرگزاری صدای ایرانخبرگزاری شاناخبرگزاری شریانخبرگزاری تهران پرسخبرگزاری اعتدالسرگرمیجالب انگیزجک و لطیفهپیامک و اس ام اسخواندنی ها و دیدنی هامطالب طنزشعر طنزداستان های کوتاهخاطرات خنده دارکاریکاتورحکایاتضرب المثلتست هوش و معمابازی های محلیطنز پ نه پطنز فک و فامیله داریمفال و طالع بینیفال روزانهفال حافظدیوان حافظ صوتیفال حافظ اندرویدفال عشقفال قرآنفال انبیافال ابجداستخاره آنلاینفال حاجتفال تاروتفال ازدواجفال شخصیتفال رنگ هافال اسم هافال عطسهطالع بینی نوینطالع بینی چینیتعبیر خوابفیلمفیلم های خنده دارفیلم حوادثفیلم آموزشیفیلم ورزشیفیلم هنریفیلم مذهبیفیلم حیواناتموسیقی و ویدیو کلیپفیلم و سریالکارتون و انیمیشنفیلم خبریفیلم های متفرقهفیلم های علمی و تکنولوژیفیلم های تبلیغاتی جالبفیلم های طبیعتفیلم های کودکسلامت و رژیمخواص میوه و سبزیجاتتغذیه سالم، زندگی سالمبیماری و بهداشتطب سنتی و گیاهان داروییرژیم غذاییلاغرها بخوانندچاق ها بخوانندورزش و سلامتادویه ها و سلامتحبوبات و سلامتسلامت سالمندانترک اعتیاداسلام و سلامتدنیای معلولینداروهاآشپزیانواع خورشتانواع پلوانواع آبگوشتانواع آش و حلیمانواع سوپانواع کوکوانواع کوفتهانواع کتلتانواع دلمهانواع ماکارونیانواع پیتزاانواع ساندویچانواع پتاژ، سوفله و کنسومهانواع سالادانواع سسانواع دسرانواع ترشیانواع نوشیدنیانواع اردورانواع املتانواع مرباغذا با گوشتغذا با گوشت چرخ کردهغذا با مرغغذای دریاییغذای گیاهیغذای رژیمیغذای فصلیغذای اروپاییغذای کره ایغذای ژاپنیغذای چینیغذای هندیغذای افغانیغذای عربیغذای کودکآشپزی با مایکروفرآموزش آشپزی آکانکات آشپزیسفره آراییغذا با بادمجانغذا با کدوغذا با قارچغذا با فیله مرغغذا با تخم مرغغذاهای سوخاریغذا با میگوغذا با اسفناجغذا با پنیرغذاهای شیرازیغذاهای گیلانی و شمالیغذاهای آذری و ترکیغذاهای جنوبیغذاهای لبنانیانواع برگر و همبرگرانواع استیکانواع بیفانواع ته چینانواع لازانیاشیرینی پزینکات شیرینی پزیانواع خمیرانواع شیرینی خشکانواع شیرینی ترانواع کیک و بیسکوییتانواع شیرینی سنتیانواع کرم برای شیرینیانواع نانخانه داریآشپزخانه خوبدکوراسیون و چیدمانآموزش بافتنیگل آراییآموزش خیاطیشمع سازیجعبه کادونظافت و خانه تکانینگهداری از مواد غذایینگهداری لوازم خانگیراهنمای خرید لوازم خانگینکات خانه داریایمنی در خانهمراقبت از لباسصرفه جوییکاردستیاوریگامیخانواده سبزمد و زیباییمدل لباسآموزش آرایشطلا و جواهراتفروشگاه لباسروانشناسی خانوادهروانشناسی ازدواجروانشناسی شخصیتتست روانشناسیروانشناسی فردیروانشناسی رنگ هاروانشناسی کودکانروانشناسی خشونتروانشناسی حسادتروانشناسی موفقیتروانشناسی طلاقروابط اجتماعیمطالب اجتماعیدرس خواندنمهارت های زندگیخصوصیات زنان و مردانازدواجپیش نیاز ازدواجدانستنی های قبل ازدواجروابط دختر و پسردردسرهای ازدواجانتخاب همسرازدواج و بزرگترهاجوانان و ازدواجزنان بخوانندخواستگاری، عقد، عروسیعشقعاشقان موفقآیین همسرداریارتباطات و اقوامتزئینات عقد و عروسیآموزش مسائل جنسیکودک داریکودک داریبارداری و زایمانبارداری هفته به هفتهمراقبتهای دوران بارداریمراقبت از نوزادسال اول زندگیتغذیه کودک و بارداریغذای کودکرشد و تکامل کودکبیماری کودکاندنیای کودکانتربیت کودکشناخت کودکارتباطات کودکمشکلات رفتاری کودکانروانشناسی کودکانکودکان استثناییتربیت نوجوانانسلامت خانوم هااسم کودکورزش و بدنسازینکات ورزشیورزش بانوانبدنسازی بانوانورزش یوگاآموزش بدنسازیورزش فوتبالورزش کشتیورزش رزمیورزش گروهیورزش شناورزش کودکانتغذیه ورزشکارانورزش درمانیتاریخچه ورزش هااماکن ورزشیبیوگرافی مشاهیربیوگرافی بازیگرانبیوگرافی کارگردانانبیوگرافی دانشمندانبیوگرافی شعرا و نویسندگانبیوگرافی نقاشانبیوگرافی ورزشکارانبیوگرافی شهیداناخبار افراد مشهورگالری عکسعکس های طبیعتنقاشی های زیباعکس های دکوراسیونمدل لباس و مدل آرایشعکس های خنده دارعکسهای جالب و زیباعکس های عجیبعکس های حوادثعکس های کودکانعکس های ماشینعکس های بازیگرانعکس های فانتزیدیدنی های جهاندیدنی های امروزعکس های مذهبیوالپیپرهای زیبااطلاعات عمومینام های ایرانیگل و گیاه، باغبانیاطلاعات تاریخیاطلاعات عمومیاطلاعات علمی و صنعتیراهنمای لوازم خانگیاطلاعات مدیریت و بازاریابیرسانه و ارتباطاتتعلیم و تربیتآیین ها و جشن هاصنایع دستیکامپیوترترفندهای ویندوز 7ترفندهای ویندوز ویستاترفندهای ویندوز XPترفندهای لینوکسترفندهای مرورگرهاترفندهای آفیسترفندهای رجیستریترفندهای امنیتیترفندهای شبکهترفندهای اینترنتترفندهای گوگلترفندهای بازی هاترفندهای نرم افزارهادنیای موبایلمشکلات سخت افزاریدنیای کامپیوترراهنمای خرید وسایل دیجیتالدانلود نرم افزار و بازیآموزش سئومقالات علمیمقالات برقمقالات شیمیمقالات مکانیکمقالات صنایعمقالات فیزیکمقالات معماریمقالات نجوممقالات زمین شناسیفناوری نانواخبار علمیرباتیکدین و اندیشهاحکام اسلامینبوتامامتاحادیث و روایاتآشنایی با قرآنمناجات و دعاحکایات و قصه های اسلامینهج البلاغهاخلاق و عرفان اسلامیاعتقادات شیعهبزرگان دیندعاهای ماه رمضانایرانگردیتوصیه های سفرآذربایجان شرقیآذربایجان غربیاردبیلایلامالبرزاصفهانبوشهرتهرانقمچهارمحال و بخیاریخراسان رضویخراسان شمالیخراسان جنوبیکردستانخوزستانهرمزگانمازندرانکوهکیلویه و بویراحمدکرمانشاهکرمانفارسگیلانگلستانلرستانمرکزیسمنانقزوینیزدهمدانزنجانسیستان و بلوچستانجهانگردیدیدنی های قاره آسیادیدنی های قاره اروپادیدنی های قاره آمریکادیدنی های قاره آفریقادیدنی های قاره اقیانوسیهدیدنی های جهاندیدنی های ایرانآژانس های مسافرتیتعبیر خوابتعبیر خواب آتعبیر خواب الفتعبیر خواب بتعبیر خواب پتعبیر خواب تتعبیر خواب ثتعبیر خواب جتعبیر خواب چتعبیر خواب حتعبیر خواب ختعبیر خواب دتعبیر خواب ذتعبیر خواب رتعبیر خواب زتعبیر خواب ژتعبیر خواب ستعبیر خواب شتعبیر خواب صتعبیر خواب ضتعبیر خواب طتعبیر خواب ظتعبیر خواب عتعبیر خواب غتعبیر خواب فتعبیر خواب قتعبیر خواب لتعبیر خواب کتعبیر خواب گتعبیر خواب متعبیر خواب نتعبیر خواب وتعبیر خواب هتعبیر خواب یبازی آنلاینبازی دخترانهبازی آشپزیبازی اکشنبازی فکریبازی ماشین و موتوربازی جنگیبازی ورزشیبازی تیراندازی

[ منبع این خبر سایت آکاایران-ایرانشناسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت آکاایران-ایرانشناسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده