ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

برانکو می ماند، اگر کی روش بماند تغییرات گسترده پرسپولیس در نقطه پاشنه آشیل

پرسپولیسی ماندن برانکو که اتفاقا مورد خواست تماشاگران این تیم نیز هست، به بقای کی روش در تیم ملی فوتبال کشورمان معطوف است. اگر کی روش در تیم ملی ماندنی باشد، برانکو نیز در پرسپولیس خواهد ماند اما بر کسی پوشیده نیست از زمانی که برانکو به ایران آمده اصلی ترین آلترناتیو سرمربی تیم ملی بوده و با رفتن احتمالی کی روش تنها گزینه نشستن روی نیمکت تیم ملی خواهد بود. برانکو می ماند، اگر کی روش بماند/ تغییرات گسترده پرسپولیس در نقطه پاشنه آشیل

سرویس ورزشی فردا: با پایان یافتن لیگ پانزدهم خیلی زود گمانه‌زنی‌ها در باره بازیکنان و نیمکت تیم‌های لیگ برتری آغاز خواهد شد. در لیگ پانزدهم یعنی فصلی که با تعطیلی‌های مداوم سپری شد، تغییراتی روی نیمکت برخی تیم‌ها شاهد بودیم که البته ثمرات چندانی نداشت و این تغییرات منجر به بهبود شرایط تیم‌ها نشد. سیاه جامگان و سپاهان پیشتاز تغییرات بودند که همچنان به روند نزولی خود ادامه دادند. راه‌آهن و ملوان هم دچار تغییراتی شدند که باز هم نتیجه‌ای برای این تیم‌ها نداشت. تراکتورسازی هم گرفتار تغییراتی شد اما این تغییرات در تبریز جواب داد و با وجود اینکه تبریزی‌ها جامی را کاسب نشدند اما شرایط آنها در لیگ برتر و لیگ قهرمانان بهبود یافت و امیدواری زیادی به این تیم ایجاد شد.حالا اما لیگ پانزدهم با تمام فراز و نشیب هایی که داشت به پایان رسید و تیم های لیگ برتری از حالا به فکر لیگ شانزدهم خواهند بود.  
 
در حسرت 3 گل!
 
هیجان لیگ پانزدهم به قدری بالا بود که تا ثانیه های پایانی هم ممکن بود چهره تیم قهرمان عوض شود. حالا که کار به تفاضل گل کشید و این آیتم اهمیتی خارق‌العاده پیدا کرد، شاید پرسپولیسی‌ها حسرت موقعیت‌های سوخته فراوان و نیز گل‌های بدی را می‌خورند که امسال دریافت کردند. شاگردان برانکو در لیگ پانزدهم فقط هفت ضربه پنالتی از دست دادند که تنها اگر 3 تای آن‌ها گل می‌شد، این تیم قهرمان لیگ بود و نگرانی‌اش برای اتفاقات هفته آخر به حداقل کاهش می‌یافت. از آن بد‌تر، ضعف دفاع و دروازه‌بان سرخپوشان است که امسال امان از هواداران گرفت و اجازه نداده بهترین خط حمله لیگ، بالا‌ترین تفاضل را داشته باشد.  
 
قرمز‌ها در این فصل انواع و اقسام گل‌های بد را خوردند. حقیقت آن است که در فصل جاری هیچ‌یک از سه دروازه‌بان پرسپولیس یعنی سوشا مکانی، ایمان صادقی و لوبانف نتوانستند انتظارات را برآورده کنند و برای سرخپوشان بسیار تلخ بود وقتی در ‌‌نهایت قهرمانی لیگ را به خاطر یکی از گل‌های بدی که این گلر‌ها خوردند از دست دادند. تیم برانکو البته این روز‌ها یک حسرت بزرگ‌تر هم دارد که مربوط به اتفاقات بازی نفت تهران می‌شود؛ مسابقه‌ای که بنا به اقرار منصوریان و شاگردانش، نفت تنها برای کسب یک مساوی به میدان آمده بود، اما اشتباهات فاحش مثلث نورمحمدی، حاتمی ‌و سوشا مکانی باعث شد آن‌ها هر سه امتیاز را بگیرند. پرسپولیس اگر در بد‌ترین روزش به‌‌ همان مساوی برابر نفت قناعت می‌کرد، امروز با یک امتیاز اختلاف قهرمان بود و رقم خوردن نتایج مشابه در تهران و اهواز هم سرخپوشان را قهرمان می‌کرد.
 
دفاع و دروازه ای که گاف کم نداشت
 
در کنار تمام مسائلی که پرسپولیس در این فصل متحمل شد دروازه این تیم رکورد جالب توجهی را به خود اختصاص داد. برانکو در این فصل 5 دروازه بان درون ترکیب تیم خود قرار داد تا از این حیث رکورد جالبی را خلق کند. ایمان صادقی، سوشا مکانی، الکساندر لوبانف، مرتضی قدیمی پور و علی محسن زاده در این فصل در لیگ برتر، جام حذفی و جام شهدا برای این تیم به میدان رفتند و البته هیچ کدام نتوانستند عملکرد قابل دفاعی از خود به جا بگذارند. اشتباه مسلم قدیمی پور این تیم را در جدال 10 نفره برابر ذوب از رسیدن به مرحله بعد ناکام گذاشت و محسن زاده نیز در جام شهدا در برابر صبای قم در قامت گلر قابل اعتماد ظاهر نشد. ایمان صادقی نیز شرایطی مشابه دیگران داشت و در قامت گلر حتی شماره دو نیز نتوانست در درون دروازه این تیم درخشش داشته باشد.
 
اگر عملکرد رامین رضاییان و محمد انصاری را از خط دفاعی این تیم که بیشتر در خدمت فاز تهاجمی تیم بودند جدا کنیم، برانکو بیشتر زمان خود در نیم فصل اول را برای پیدا کردن زوجی در میانه دفاع خود سپری کرد و در این رابطه به آزمون خطا پرداخت. علیرضا نورمحمدی، محسن بنگر، لوکا ماریچ و مایکل اومانیا به تناوب به عنوان زوج های مختلف برای این تیم به میدان رفتند و در نهایت نیز این زوج بنگر و ماریچ بودند که عملکرد قابل دفاع‌تری از خود به جا گذاشتند. بابک حاتمی نیز به عنوان رزرو دیگر این تیم نیز عملکرد فاجعه باری از خود به جا گذاشت که مهمترین آن به دیدار با نفت تهران مربوط می شود. پرسپولیس در صورتی که به دنبال فصلی خوب در لیگ شانزدهم و لیگ قهرمانان آسیاست به نظر می رسد اولین اقدام خود را روی بازسازی ساختار دفاعی اش باید قرار دهد.
 
برانکو می ماند اگر...
 
برخی از تیم‌های لیگ برتری در شرایط عادی و به دور از اتفاقات غیرمعمول به نظر می‌رسد با سرمربیان فصل پانزدهم به کارشان ادامه دهند. از جمله این تیم‌ها باید به سرخابی‌ها اشاره کرد. پرسپولیسی‌ها با نتایجی که کسب کردند، قبل از رسیدن به پایان لیگ با برانکو قرارداد امضا کردند تا هدایت این تیم را در لیگ شانزدهم هم برعهده داشته باشد. پرویز مظلومی هم با وجود از دست دادن قهرمانی هنوز شانس قهرمانی در جام حذفی را دارد و البته قرارداد او با استقلال هم ۲ ساله است و احتمال دارد در کنار آبی پوشان بماند. در کنار استقلال و پرسپولیس، تیم‌های گسترش فولاد، استقلال خوزستان، فولاد و پدیده نیز سرمربیان خود را برای فصل آینده حفظ خواهند کرد.
 
در این میان اما به نظر می رسد پرسپولیسی ماندن برانکو که اتفاقا مورد خواست تماشاگران این تیم نیز هست، به بقای کی روش در تیم ملی فوتبال کشورمان معطوف است. اگر کی روش در تیم ملی ماندنی باشد، برانکو نیز در پرسپولیس خواهد ماند اما بر کسی پوشیده نیست از زمانی که برانکو به ایران آمده اصلی ترین آلترناتیو سرمربی تیم ملی بوده و با رفتن احتمالی کی روش تنها گزینه نشستن روی نیمکت تیم ملی خواهد بود. البته این در شرایطی است که به نظر می رسد کی روش نیز با تاج رئیس جدید فدراسیون فوتبال به توافق رسیده است.  
 
در پایان نیز گفتنی است آنچه در جمع پرسپولیسی های پایتخت از همین حالا مسجل و قطعی شده، تغییرات جدی این تیم در درون دروازه و خط دفاعی است. پرسپولیس با تعداد گل های زده بالا نشان داد که در خط حمله و هافبک با مشکل مواجه نیست اما گل های خورده بسیار نیز سبب شد تا این تیم قهرمانی را از دست بدهد. از همین رو باید از همین حالا لوبانوف و مکانی را از این تیم رفتنی دانست و به احتمال فراوان بیرانوند گلر فصل آینده سرخپوشان باشد. این البته در شرایطی است که از شجاع خلیل زاده و سید جلال حسینی نیز به عنوان مدافعان احتمالی فصل آینده پرسپولیس نام برده می شود که در این صورت، پرسپولیس به یک تیم رویایی تبدیل خواهد شد.  
 

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت فردانیوز-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده