ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خبر رسانی با نان ساندویچی

گروه جهاد و مقاومت مشرق: برای ارتباط با اردوگاه های دیگر و پخش اخبار در سطح قاطع ها ما از شیوه ای استفاده می کردیم که تا مدت ها عراقی ها و حتی بعضی از برادران آزاده نیز از آن بی اطلاع بودند.

طریقه ی تبادل اطلاعات و اخبار به این صورت بود که هنگام پخش آذوقه در اردوگاه، مسئول هر قاطع موظف بود سهمیه ی غذا را تحویل بگیرد و بین بچه ها توزیع کند.

ما اخبار داخلی و خارجی را روی کاغذهایی می نوشتیم و در داخل نوعی نان ساندویچی به اسم «صمون» جاسازی می کردیم، سپس عراقی ها باقیمانده ی غذاها و نان هایی را که خودمان جدا کرده بودیم به قاطع های دیگر می بردند و به این ترتیب برادران قاطع های دیگر نیز پس از مطالعه ی خبرها آنها را مجدداً در نان های دیگر می گذاشتند و پخش می کردند.

البته بعد از گذشت چند ماه این موضوع از طریق افراد خود فروخته لو رفت و عراقی ها از آن به بعد نحوه ی توزیع غذا را بشدت کنترل می کردند، بطوریکه خودشان توزیع نان ها بین بچه ها را به عهده گرفتند.

راوی: آزاده علیرضا علیدوست /سایت جامع آزادگان

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-پربازدیدها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مشرق نیوز-پربازدیدها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده