ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پیام «سید حسن نصرالله» در کنفرانس «همصدا با اقصی»

به گزارش مشرق، «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان طی پیامی که امروز در کنفرانس بین المللی «همصدا با اقصی» در تهران قرائت شد، از ایران برای برگزاری چنین کنفرانسی در این مقطع حساس قدردانی کرد.  
 
در ادامه این پیام آمده است: هرگونه حمایت از فلسطین قوت قلبی برای فلسطینیان است و آنچه که هم اکنون در مسجدالاقصی می گذرد همه امتها را مجدداً در برابر مسئولیت‌های نوین خود قرار می‌دهد.  
 
سید حسن نصر الله دبیر کل حزب الله لبنان در پیام خود به کنفرانس بین المللی همصدا با اقصی که توسط شیخ علی دعموش رئیس شورای روابط خارجی لبنان قرائت شد ،  تاکید کرد :  تهدیداتی که از سوی رژیم صهیونیستی علیه مسجد الاقصی گسیل می شود ، اینک امت اسلام را در برابر مسئولیتهای سنگین در خصوص ملت فلسطین و به ویژه بیت الاقصی قرار می دهد .

دبیر کل حزب الله لبنان در پیام خود افزود : مساله اساسی این است که بحران که آن را تاریخچه گذشته و اوضاع حال و آینده را مرتب می کند تنها رژیم اسرائیل و پدیده صهیونیسم نیست بلکه اینک اراده بین المللی است تا این غده سرطانی در منطقه ما کاشته شود و همواره از سوی محافل بین المللی و به ویژه امریکا و غرب مورد حمایت فراگیر قرار گیرد .
در ادامه پیام سید حسن نصر الله آمده است : بنابر این مسئله فلسطین به ان چه که درگیری دو طرف در ظاهر است ، محدود نیست به این که اسرائیل در برابر ملت فلسطین قرار دارد و این که این نبرد یک نبرد اسرائیلی – فلسطینی است، نیست بلکه این تنها ظاهر نبرد است اما حقیقت درگیری چیزی دیگری است حقیقت درگیری در سرزمین فلسطین است و این که اسرائیل خط مقدم نیروهای استکبار و استعمار جدید و قدیم است . و دنیای استکبار هم همه نوع حمایت سیاسی، نظامی،‌اقتصادی و دیپلماتیک را از اسراییل که خط مقدم آنها برای تامین مصالح و منافعشان در منطقه است انجام می دهند. به همین خاطر است که اسراییل همواره از دولت های غربی باج خواهی می کند . یک نمونه از این باج خواهی پس از توافق هسته ای میان ایران و کشورهای پنج بعلاوه یک صورت گرفت و کشورهای غربی مجبور شدند 5 میلیارد دلار به این رژیم باج بدهند.

در این طرف فلسطین قرار دارد که نه برای سرزمین خود بلکه در دفاع از مقدسات اسلامی ما مسلمانان و مسیحیان در برابر اسراییل صف کشیده است. فلسطینی ها امروز خط مقدم دنیای اسلام در رویارویی با نظام سلطه و نماینده او یعنی رژیم صهیونیستی است امام ما چه حمایتی از فلسطینی ها کرده ایم . ما از نماینده دنیای اسلامک در برابر نماینده دنیای سلطه چه کرده ایم.

وی تصریح کرد:این اشتباه است که بگویم در فلسطین یک نبرد بین فلسطینی ها و اسراییلی ها صورت گرفته است. این یک مقایسه اشتباهی استفلسطینی به نیابت از مردم فلسطین با رژیم صهیونیستی مبارزه نمی کند. بلکه به نیابت از امت اسلامی از مقدسات امت اسلامی و مسیحیان دفاع می کند. فلسطینی ها از سالها پیش در این خط مقدم بوده اند. بنابراین ملت ها و دولت های عربی و اسلامی باید از این زاویه به موضوع فلسطین نگاه کنند.
در بخش دیگری از این پیام آمده است : امروز به جای تلاش برای پیروزی ملت مظلوم فلسطین تلاش و کوششها برای دفع فتنه های طائفه ای و مذهبی انجام می شود و این از خطر های بزرگی است که امت اسلامی را تهدید می کند .  

در حال تکمیل....


[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مشرق نیوز-بین المللی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده