ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تایید صحت انتخابات در ۲ حوزه ایلام و دهلران

به گزارش خبرگزاری مهر، یوسف امیدی اعلام کرد: کارشناسان این دفتر پس از برگزاری مرحله دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۱۰ اردیبهشت با حضور در دو حوزه انتخابیه ایلام، مهران، سیروان، چرداول، ملکشاهی و ایوان و همچنین حوزه انتخابیه دهلران، دره شهر، آبدانان و بدره به جمع آوری گزارشات، مستندات و شکایت های مردم و نمایندگان نامزدها پرداخته و آن را به هیئت مرکزی و شورای نگهبان قانون اساسی ارائه دادند.

وی اضافه کرد: شورای نگهبان قانون اساسی پس از بررسی این موارد و شکایت رسیده در خصوص نحوه برگزاری به این نتیجه رسید که انتخابات از سلامت لازم برخوردار بوده و صحت آن را مورد تایید قرار داد.

وی افزود: ابلاغیه صحت و تایید این دوره از انتخابات استان ایلام در همین راستا به دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات استان ارسال شده است.

امیدی اظهار کرد: هیئت های اجرایی ایلام و دهلران باید اعتبارنامه ها را برای مجلس صادر کنند تا در آنجا تصمیم های نهایی گرفته شود.

از مجموع ۱۶۸ هزار و ۶۴۵ رای ماخوذه در حوزه انتخابیه ایلام، مهران، ملکشاهی، سیروان، چرداول و ایوان جلال میرزایی با کسب ۶۲ هزار و ۲۳۱ رای ضمن کسب بیشترین آرا راهی بهارستان شد، همچنین در این مرحله از انتخابات سلام امینی دیگر نامزد راه یافته به مرحله دوم این حوزه انتخابیه نیز توانست با کسب ۶۱ هزار و ۳۳۸ به عنوان نفر دوم حائز اکثریت آرا شده و به عنوان نماینده دیگر این حوزه انتخابیه به مجلس دهم راه یابد.

در حوزه انتخابیه دهلران، دره شهر، آبدانان و بدره نیز شادمهر کاظم ‌زاده با کسب ۵۱ هزار و ۶۰۴ رای راهی بهارستان شد و تنها رقیب در این حوزه انتخابیه علی‌محمد احمدی ‌با کسب ۳۸ هزار و ۱۳۸ رای از راهیابی به بهارستان بازماند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده