ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تنها یک درصد از هزینه سبد خانوار صرف پرداخت برق می شود

به گزارش خبرنگار مهر، امر الله پاراد ظهر یکشنبه در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: استان بوشهر با بیشترین مرز آبی  شاید از خیلی از جهات فرصت باید اما برای برق یک تهدید محسوب و موجب کاهش طول عمر تجهیزات و قطعی برق می شود.

وی افزود: اکنون اداره برق استان بوشهر تعداد ۴۰۹ مشترک در ۶۲۳ روستا و ۳۷ شهر دارد که یک و دو دهم درصد کل اشتراک کشور را شامل می شود.

مدیرعامل شرکت برق استان بوشهر عنوان کرد: از این تعداد اشتراک ۳۳۳هزار اشتراک مربوط به مشترکین خانگی  و تنها دو و چهار دهم  مربوط به اشتراک صنعتی است.

پاراد گفت: مصرف سرانه خانه در کشور دو هزارو ۹۲۶ کیلو وات است اما در بوشهر این میزان ده هزارو ۸۷۲ کیلو وات در ساعت است.

کاهش دو درصدی تلفات برق در استان بوشهر

وی بیان کرد: یکی از مشکلات موجود، وجود تلفات برق است که دارای دو بخش فنی و غیر فنی است و ما توانسته ایم  طی دو سال آینده این پرتی ها را دو درصد و بالغ بر ۳۰۰ میلیون کیلو وات ساعت کاهش دهیم.

مدیرعامل شرکت برق استان بوشهر با بیان اینکه پارس جنوبی و برخی شرکت ها در برق خود تامین هستند، گفت: به همین دلیل است که استان بوشهر پایین ترین مصرف را در زمینه صنعت دارد.

پاراد در مورد اینکه برخی می گویند هزینه برق افزایش پیدا کرده است افزود: طبق آمار مرکز آمار در سال ۹۲ تنها یک درصد از هزینه های سبد خانوار صرف پرداخت هزینه برق می شود و در صورت استفاده بهینه و مدیریت صحیح، مشکلی به وجود نخواهد آمد .

وی عنوان کرد: هزینه انشعاب برق برای هر مشترک ۶۰۰ هزار تومان است اما برای ما بالغ بر ۳میلیون تومان است که همین موضوع موجب مشکل و نبود هزینه برای بازسازی شبکه و نوسازی شده است.

آموزش اکیپ برای تعمییر برق بدون خاموشی

مدیرعامل شرکت برق استان بوشهر از کاهش میزان خاموشی در استان خبر داد و عنوان کرد: سه اکیپ خط گرم در استان آموزش دیده اند که بدون نیاز به قطعی برق تعمییرات انجام می شود.

پاراد از نصب دو دکل برق برای پایداری برق در جزیره شیف خبرداد و گفت: در شهر بوشهر نیز سطح ولتاژهای دو ایستگاه با مبلغ ۱۲ میلیارد تومان را از ۱۱ کیلو ولت به ۲۰ کیلو ولت افزایش داده ایم که تا پایان سال تمامی ایستگاه های شهر بوشهر با مبلغی بالغ بر ۱۸ میلیارد افزایش ولتاژ خواهد یافت.

آغاز نصب کنترل های هوشمند برای مشترکین برق

وی از نصب کنترل های هوشمند در استان خبر داد و بیان کرد: طرح هوشمندی کنترل ها به صورت پایلت در پنج استان کشور از جمله استان بوشهر آغاز شده و اکنون  برای ۲ هزار مشترک صنعتی نصب شده و تا سال آینده ۲۰۰ هزار کنترل نسب خواهد شد که این کنترل های هزینه ای برای مشترک ندارد.

مدیرعامل شرکت برق استان بوشهر با اشاره به اینکه در سال گذشته ۱۰۰ میلیارد تومان برای بازسازی و توسعه شبکه های برق هزینه شده است اظهار داشت: پرداخت به موقع قبض برق موجب این می شود که توسعه و نوسازی بیشتری صورت گیرد.

۷۰ هزار تومان میانگین قبوض برق بوشهری ها در سال گذشته

پاراد با عنوان اینکه میانگین قبوض مشترکین استان در سال گذشته ۷۰ هزار تومان بوده است گفت: این میزان می تواند با مدیریت صحیح و توجه به ساعت اوج مصرف کاهش پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه  قطعی برق ارتباط مستقیم با مصرف مردم دارد بیان کرد: وجود ۴هزار مشترک غیر مجاز و متخلفین برق نیز به این مسئله کمک می کند اما با اعزام اکیپ تست بازرسی خواستار کاهش این تخلفات ، برخورد جدی و جریمه های سنگین  با متخلفین هستیم.

مدیرعامل شرکت برق استان بوشهر گفت: اکنون مدارس استان بیش از ۴ میلیارد بدهی پرداخت نشده به این شرکت دارند که امسال برنامه ویژه ای برای وصول آن خواهیم داشت.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده