ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

۶۷ میلیارد ریال زکات در استان سمنان جمع آوری شد

مقداد محبوبی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن بیان اینکه فرهنگ سازی خوبی طی سال های گذشته در زمینه جمع آوری زکات در استان سمنان صورت گرفته است، گفت: بیش از ۶۷ میلیارد ریال زکات طی سال گذشته از مردم استان جمع آوری شده است.

وی اظهار کرد: از مجموع زکات جمع‌آوری شده سال گذشته، حدود ۲۹ میلیارد ریال معادل ۴۳ درصد برای تأمین معاش، هزینه تحصیلی، هزینه جهیزیه و درمان نیازمندان صرف شده و بیش از ۳۸ میلیارد ریال معادل ۵۷ درصد برای ۹۵ پروژه‌ عام المنفعه عمرانی هزینه شده است.

معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد استان سمنان بیان کرد: بیشترین میزان جمع آوری زکات به شهرستان گرمسار با بیش از ۱۵ میلیارد ریال اختصاص یافته و بعد از آن شهرستان های شاهرود، میامی، آرادان، دامغان، سرخه، مهدیشهر و سمنان قرار دارند.

محبوبی با تأکید بر اینکه در مصرف زکات ساماندهی دقیق تری شده است، افزود: پیش‌بینی ما برای امسال افزایش مطلوبی در مقایسه با سال گذشته است.

وی خاطرنشان کرد: در سال ۹۳ بیش از ۲۲۵ میلیارد ریال زکات در سطح استان جمع آوری شد که ۹۰ درصد صرف پروژه‌ های عام المنفعه عمرانی و مابقی برای تأمین معاش و کمک هزینه تحصیلی فقرا هزینه شد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده