ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند برنامه ریزی جهادی است

به گزارش خبرنگار مهر، سعید طاهری ظهر یکشنبه در نخستین جلسه تشکیل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی سمنان به میزبانی فرمانداری این شهرستان، با تاکید بر لزوم برنامه ریزی جهادی در اجرای منویات مقام معظم رهبری پیرامون تحقق شعار سال گفت: بر اساس دیدگاه معظم له اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی باید موجب توسعه و ایجاد تحول در کشور شود و این مهم قطعا نیازمند برنامه ریزی و هم افزایی ویژه است.

وی افزود: امروز توسعه اقتصادی کشور باید به گونه ای باشد که مخاطرات بین المللی نتواند بر اقتصاد کشور اثرات منفی خود را داشته باشد و این اصل در زمره تاکیدات مقام مظعم رهبری در سخنان ابتدای سال۹۵ بود که باید مورد توجه تمام دستگاه های اجرایی، خدماتی و بخش خصوصی قرار گیرد.

بانک اطلاعاتی تولید در استان سمنان ایجاد شد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان سمنان با اشاره به راه اندازی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در شهرستان های این استان، گفت: تشکیل این ستاد می تواند در برگزاری منظم جلسات، تبیین وظایف هر نهاد در قبال اقتصاد مقاومتی، استفاده از منابع و داشته های داخلی استان، هم افزایی بین دستگاه های مختلف و در نهایت تعیین خط و مشی اصلی اقتصاد مقاومتی در سطح استان موثر باشد.

طاهری از تشکیل کمیته های چهارگانه این ستاد خبر داد و ابراز داشت: کمیته اقتصادی، فرهنگی، آموزش و پژوهش، اجتماعی و زیر بنایی کمیته هایی هستند که با استفاده از پتانسیل آنها می توان در راستای استفاده بهینه از منابع تخصیصی اقتصاد مقاومتی، عارضه یابی در بخش های مخنلف استان و شناسایی موانع، مشکلات و ارائه راهکارهای برون رفت از معضلات بخش های اقتصادی به خصوص در زمینه تولیدی تحولات خوبی را در استان ایجاد کرد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر باید در نظر داشت که در استان سمنان اقدامات خوبی علاوه بر راه اندازی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی صورت گرفته که تهیه بانک اطلاعاتی تولید پس از سال ها مطرح شدن در جلسات مختلف برای جذب سرمایه گذاران و کمک به چرخه تولید از جمله آنها است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X