ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

طرح بهسازی و توسعه اورژانس بیمارستان ولی‌عصر(عج) بیرجند آغاز شد

اورژانس رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهرستان بیرجند با اشاره به اینکه اورژانس بیمارستان ولی‌عصر(عج) این شهرستان نیازمند بازسازی کامل است گفت: در این راستا طرح بهسازی و توسعه اورژانس این بیمارستان از امروز آغاز شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، کاظم قائمی ظهر امروز در نشست خبری که پیرامون بهسازی توسعه اورژانس مرکز آموزشی درمانی ولی‌عصر(عج) بیرجند برگزار شد اظهار داشت: هدف عمده از این بهسازی رضایت مردم است که به نحو مطلوبی در بیشتر مراکز انجام شده است.

وی افزود: اگر چه هر طرحی دارای نقاط ضعف است اما نباید نقاط قوت را فراموش کرد و یکی از نقاط قوت بحث تجهیز مراکز درمانی و بیمارستان‌ها بود که در کل کشور در این خصوص اقدامات خوبی صورت گرفته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: بیمارستان‌ها تاکنون به همت طرح تحول سلامت به تجهیزات کاملی مجهز شده، یکی دیگر از نقاط قوت در طرح تحول سلامت که به خوبی اجرا شده تحول سلامت بهسازی بیمارستان‌ها در استان است.

قائمی تصریح کرد: هتلینگ بیمارستان ولی‌عصر(عج) و امام رضا(ع) انجام شده است و این کار روی روحیه بیماران بسیار تاثیر خواهد گذاشت و قبل از این هیچ یک از پرسنل و بیماران رضایت نداشته‌اند اما با هتلینگ کردن بیمارستان‌ها پرسنل، کادر بیمارستان و به خصوص بیماران از رضایت کامل برخوردار شدند.

وی خاطرنشان کرد: یک نقشه کلاسیک برای اورژانس از وزارت گرفته شده است و حداکثر تا نیمه دوم شهریورماه ظرف مدت 3 تا 4 ماه باید کار اورژانس به پایان برسد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند یادآور شد: کار بهسازی و بازسازی اورژانس بیمارستان ولی‌عصر(عج) بیرجند شروع شده و با این کار بزرگترین اورژانس استان ساخته خواهد شد و همچنین سایر اورژانس‌های بیمارستان‌ها نیز باید ارزیابی شوند.

قائمی با اشاره به بهسازی و توسعه اورژانس شهرستان‌های استان اظهار داشت: اورژانس بیمارستان فردوس و نهبندان نیز مورد بازسازی قرار گرفته است و هزینه بازسازسازی اورژانس بیمارستان ولی‌عصر(عج) حدود 2 میلیارد و 500 میلیون تومان برآورد شده که در ابتدای کار 50 درصد از اعتبارات داده شده که در صورت پیشرفت کار مابقی اعتبارات نیز داده خواهد شد.

همچنین رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی خراسان جنوبی نیز با اشاره به توسعه و بهسازی اورژانس مرکز آموزش درمانی بیمارستان ولی‌عصر(عج) بیرجند گفت: برای بهسازی و توسعه اورژانس بیمارستان ولی‌عصر 50 درصد از اعتبارات اختصاص یافته است.

علی دلخروشان اظهار داشت: هدف از این حرکت صحیح بودن و ارتقا دادن جریان‌های پذیرش به بیماران در بیمارستان ولی‌عصر(عج) است.

وی با اشاره به اینکه هدف از بهسازی و توسعه اورژانس گسترش اورژانس نیست افزود: هدف اجرای بهتر پروژه برای بیماران است تا خدمات سریع‌تر و با کیفیت بهتری اجرا شود.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی خراسان جنوبی با بیان اینکه در مجموع 2 میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار برای بهسازی و توسعه اورژانس نیاز است بیان کرد: تاکنون 50 درصد اعتبار برای این پروژه اختصاص یافته است.

دلخروشان خاطرنشان کرد: اگر این کار به درستی انجام شود وزارتخانه نیز پا به پای ما خواهد آمد و اجرای این پروژه توسط شرکت‌های بومی انجام می‌شود و تاکنون پروسه اداری و قانونی آن انجام و نقشه آن مورد تأیید وزارت بوده است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین نقشه چندین بار در دو مرکز اورژانس و منابع فیزیکی ارسال و نقایص آن برطرف شده و نقشه فعلی با نظرات تمام متخصصین کار‌شناسی شده است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه این پروژه از انتهای سال 94 آغاز شده است اظهار داشت: بهسازی اورژانس ولی‌عصر(عج) ابتدا به هیچ عنوان در دستور کار وزارت بهداشت نبوده و با رایزنی‌های رئیس دانشگاه این پروژه نیز به پروژه‌های بهسازی پیوست و با استارت کار 50 درصد هزینه آن داده شد.

دلخروشان یادآور شد: در حال حاضر فضای تخریب این پروژه انجام شده و امید است در نیمه دوم شهریورماه این پروژه به بهره‌برداری برسد و مردم از خدمات این پروژه رضایت کامل را داشته باشند.

وی با بیان اینکه در طرح تحول سلامت در کل کشور 120 اورژانس آماده بهسازی است افزود: هدف از بهسازی این اورژانس‌ها صحیح شدن فرآیند‌های پذیرش بیماران است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده