ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رونمایی از نخستین اسلب بتونی پیش ساخته کشور

«ولی الله احمدی زاد» مدیرعامل شرکت مهندسی تدبیر عمران جم، امروز (یکشنبه) گفت: امکان بهره برداری از قطارهای دارای سرعت بیش از 160 کیلومتر در ساعت و حرکت قطارهای بار محوری 30 تن از مزیت های استفاده از این سازه بتونی پیش ساخته است.
وی افزود: برای ساخت این اسلب هیچگونه ارزی استفاده نمی شود؛ زیرا با نصب آن در شبکه خط آهن کشور هزینه های نگهداری و هزینه های اجرایی خطوط بسیار کاهش می یابد.
احمدی زاد ادامه داد: این سازه بتونی با فناوری های جدید برای ساخت خط آهن شبکه ریلی آماده شده است و با استفاده از آن تراورس خط آهن حذف می شود.
وی گفت: نمونه آزمایشی این اسلب مورد تایید راه آهن جمهوری اسلامی ایران نیز قرار گرفته و اکنون 200 متر از آن در خط آهن تهران- تبریز استفاده شده است و با نصب این سازه بتونی همزمان می توان خطوط گرم خط آهن ریلی در مسیرهای مختلف را بازسازی کرد.
این مسئول طول این قالب بتونی را 6متر اعلام کرد و گفت: می توان در یک نوبت کاری 300 متر از این سازه بتونی را در شبکه خط آهن کشور اجرا کرد.
وی گفت: بازسازی همه خطوط شبکه راه آهن کشور با استفاده از این سازه بتونی پیش ساخته به سرعت قابل انجام است و انتظار داریم این سیستم پیش ساخته به زودی در زیرساخت های خط آهن کشور به کار گرفته شود.
وی استفاده از توان متخصصان داخلی، اشتغالسازی در بخش مهندسی، بی نیازی از خرید فناوری های نوین و کاهش هزینه تولید در مقایسه با سایر زیرساخت های مورد نیاز خط آهن کشور را از مزیت های تولید نخستین پروژه اسلب بتونی به صورت پیش ساخته در کشور اعلام کرد.
به گزارش ایرنا، مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران امروز (یکشنبه) در مراسم گشایش چهارمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی گفت: طول شبکه ریلی کشور اکنون به 10 هزار و 500 کیلومتر رسیده و راه آهن درصدد است در برنامه چشم انداز خود 9 هزار کیلومتر راه آهن جدید احداث کند و در حال حاضر قرارداد ساخت پنج هزار کیلومتر راه آهن منعقد شده است.
وی افزود: در افق سال 2025 سهم راه آهن در حمل بار باید به 30 درصد و حمل مسافر باید به 18 درصد برسد.
اقتصام ** 1108 ** 9314**1961

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X