ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آغاز برداشت جو از کشتزارهای گلستان

دبیرستاد برداشت محصول های پاییزه استان گلستان در حاشیه آغاز برداشت این محصول به خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: با توجه به بارندگی مناسب که در سال زراعی جاری در منطقه رخ داد، کارشناسان جهاد کشاورزی پیش بینی می کنند مقدار 200 هزار تن جو در استان برداشت شود.
عیدمحمد فاروقی اضافه کرد: برای خرید تضمینی جو از کشاورزان گلستان 27 مرکز در سطح استان دایر شده است.
به گفته وی قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم جو توسط شورای اقتصاد برای سال زراعی 95 -94، 10 هزار و 28 ریال تعیین شده است.
معاون فناوری و مکانیزاسیون سازمان جهادکشاورزی گلستان همچنین در خصوص نرخ برداشت محصول جو از کشتزارهای استان، گفت: برای عملکرد کمتر از 1.5 تن در هکتار 750 هزار ریال معادل 72 کیلوگرم جو و عملکرد بیش از 1.5 تن در هکتار یک میلیون ریال معادل 100 کیلوگرم جو تعیین شده است.
فاروقی افزود: نرخ برداشت با کمباین‌های سنگین وارداتی (نیوهلند- کلاس مدیون310 و سمپو) به علت ریزش پایین ( 2 تا 1 درصد )، 15 درصد بیشتر از نرخ‌های اعلامی است.
وی گفت: در سال زراعی 95 - 94 برای برداشت محصول پاییزه کلزا، جو و گندم از سطح 480 هزار هکتار زیر کشت در این استان، دو هزار 700 دستگاه کمباین آماده شده است.
شرایط مطلوب آب و هوایی و بارش های مناسب سال آبی جاری باعث شده که امسال اراضی مناطق شمالی استان که میانگین بارش کمتر از 250 میلی متر دارد نیز به کشت جو اختصاص یابد.
برداشت کلزا یکی دیگر از کشت های پاییزه گلستان نیز طی هفته گذشته آغاز شده است.
استان گلستان دارای 650 هزار هکتار زمین زراعی بوده و از قطب های مهم تولید محصول های پاییزه در کشور به شمار می رود.
6204/1648

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده